Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek ağız tadına, keyfe ve neşeye kavuşacağına, evlat sahibi olunacağına, çok bereketli ve bolluk içinde bir hayat sürüleceğine, genç, deneyimsiz kişilere her zaman fikir olarak destekte bulunup, onları her türlü zorlukla mücadele edebilmeleri için motive edeceğine, ticaretinin uluslararası bir nitelik kazanacağına, gelecek olan bir paranın işleri yürütmek için kullanılacağına işaret eder.

Rüya tabiri kitabına göre rüyayı gören kişinin sağlık ve huzur dolu bir döneme gireceğine, çok kısa sürede sevdiği birinden sevindirici bir haber geleceğine, sorunlardan dolayı çöken maneviyatının iyileşmeye başlayacağına, çok hayırlı ve helal kazançlar elde edileceğine, çok hayırlı yollara girileceğine, işlerinin yoluna gireceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada abiyi denizde görmek zor gününde kendisine uzanacak bir dost eline sarılacağına, iş yerinde üst yönetimde kendisine yer bulacağına, yeni başladığı bir işi çok iyi bir şekilde öğrenip çok kolay ve kazançlı şekilde projeler üreteceğine işarettir.

Rüyada ada deniz görmek edilen duaların karşılığını bulacağına, işlerin günden güne açılacağına, rahat bir hayat yaşanacağına, kötü kişilerin hayattan uzaklaştırılacağına ve ferahlığa erileceğine, afiyete ereceğine, kendisine çok iyi gelecek işler yapacağına inanılır.

Rüyada aileni denizde görmek önünü kesmek isteyen bazı kişilere rağmen işinde iyi bir şekilde ilerleyeceğine, kendisine fırsatlar yaratacağına, çok sıkıntılar çektikten ve büyük üzüntüler yaşadıktan sonra işlerini toparlayacağına tabir olunur.

Rüyada akarsu deniz görmek başarılı olacağına ve başarılarının süreceğine, yarınları için gerçekleştirdiği atılımların ve attığı adımların başarı ile sonuçlanacağına, girilecek bir yarışmadan para kazanılacağına, sosyal hayat içinde sevilen bir kişi olunacağına, rakiplerin yenilgiye uğratılacağına ve zorlukların kısa süre içinde sona ereceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada akşam deniz görmek kendisi için iyi dileklerle girdiği işlerin kendisine kar getirmesine sadece sayılı günlerin kalmış olacağına, aile büyüklerine saygıda kusur etmeyen, hayırlı bir evlat olacağına, içinin hafifleyeceğine alamet etmektedir.

Rüyada akşam üzeri deniz görmek sevdiklerine hayallerini ve isteklerini gerçekleştirmek için cesaret vereceğine, eğer sorunlar varsa en kısa zamanda bu sorunların çözüm bulacağına, maddi konuların ferahlığa çıkacağına alamet eder.

Rüyada alabildiğine deniz görmek herkesin sevdiği, saydığı ve tanıdığı biri olacağına, yüksek bir mevkiye terfi alınacağına, alacağınız bir davetin sizi sevindireceğine yorulmaktadır.

Rüyada alçak deniz görmek kalıcı başarıyı yakalayacağına, çok iyi yerlere geleceğine, dünyevi hayatında bol nimete kavuşacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada alevli deniz görmek maddi imkânların günden güne artması sayesinde hayır getirecek yollara girileceğine, ün ve itibar sahibi olacağına, mal mülk edineceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüyada altın deniz görmek üst mevkideki kişilerin takdirine sahip olunacağına, kazancı ile ailesini çok rahat şekilde geçindirebileceği gibi çevresindeki pek çok kişiye de faydalı olacağına, tahmin edilmeyen bir yerden mal ve dünyalığın gelmesine delalet etmektedir.

Rüyada antalya denizini görmek mal ve mülk sahibi olup refah içinde yaşayacağına, büyük çalışmalar gerçekleştirerek hayırlı ve büyük kazançlar elde edeceğine, rahatsızlık duyulan konularda büyük atılımlar yapılacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada arabayı denizde görmek duygularının karşılık göreceğine, işe giren herkesin kalkınacağına, evinde hiçbir zaman kıtlık yaşanmayacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada asitli deniz görmek kendi işinin başına geçeceğine, başarıdan başarıya koşacağına, yaşamının lüks ve konfor içinde geçeceğine inanılmaktadır.

Rüyada aslanı denizde görmek dini vecibelerini yerine getireceğine ve huzurlu bir hayat süreceğine, hayırlı ve sevinç dolu günler yaşayarak yaşlanacağına, büyük başarılar kazanılacağına yorulur.

Rüyada ateş denizi görmek hedeflere kısa süre içinde kavuşulacağına, gelirinin çoğalacağına, arzu edilen bütün hedeflerin gerçekleştirileceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada atı denizde görmek sevdiği kişilere sürprizler yapacağına, yakın zaman içinde verilecek bir karar doğrultusunda yeni bir şehre taşınılacağına ve iş hayatında çok kazanç elde edileceğine, daimi olacak bir mutluluk içinde olacağına tabir olunur.

Rüyada ayaklarını denizde görmek çok hayırlı kişiler ile irtibata geçip işlerini büyüteceğine, kötü niyetli kişilerin yenilgiye uğratılacağına, bol kazançlı bir projenin hayata geçirileceğine, kendisine destek olan, hayır yapmayı seven, dini bütün bir eşe sahip olacağına alamettir.

Rüyada aydınlık deniz görmek beklentilerin boşa çıkmayacağına, büyük başarılar kazanacağına ve eline geçen kazanç ile çok başarılı çalışmalar geçeceğine, kara bulutların giderek kişi için her bir yeni günde yeni güzel gelişmelerin yaşanacağına rivayet etmektedir.

Rüyada bal denizi görmek hayat boyu refah içinde ve huzurlu bir şekilde yaşaması için gereken miktardan daha çok kazanç elde edeceğine ve büyük bir zenginliğe sahip olacağına, epey büyük bir rahatlık yaşayacağına, kuracağı ortaklıklar ile işlerini çok büyüteceğine, esenliğe ve ferahlığa kavuşacağına alamettir.

Rüyada balçık deniz görmek sorunlarından yakın bir zaman içinde kurtulacağına, iş konusunda değişiklikler yapılacağına, mutluluk, sevinç ve neşe verecek müjdeli bir haberin geleceğine delalettir.

Rüyada balçıklı deniz görmek çok hayırlı kişiler ile tanışıp mutlu ve huzurlu günler geçireceğine, yaşlılığında dahi unutkanlık, hastalık ve ağrı gibi sorunlarının olmayacağına, uzun bir süre boyunca eksik kalmış işlerin tamamlanacağına, aile hayatında yaşanan küslüklerin ve kırgınlıkların barışla sonuçlandırılacağına ve çok güzel ve hayırlı bir hayat sürüleceğine işaret eder.

Rüyada başbakanı denizde görmek uzun bir zamandan beri yaşadığı sıkıntıların ve sorunların yakın bir zaman içinde son bulacağına, hayat arkadaşı ile diz dize ve yanak yanağa yaşayacağına, başarılarının artacağına rivayet eder.

Rüyada başka şehirde deniz görmek çalışmalarının takdir edileceğine, hayırlı ve güzel haberlerin alınması sayesinde işlerin çok hayırlı bir hale geleceğine, cebinde parasının hiç eksik olmayacağına alamet etmektedir.

Rüyada başkasını denizde görmek ilerleyen zamanlarda çok iyi işlere imza atılacağına, ruhen dingin, keyifli ve neşeli bir kimse olmaya başlayacağına, Allah yolunda olmanın kendisine başarı ve hayır getireceğine bu sayede de rakiplerini geçmesine vesile olacağına delalet eder.

Rüyada bataklık deniz görmek girdiği bir iş sırasında çok hayırlı kazançlar elde edeceğine, kötü kişilerin hayattan uzaklaştırılacağına, talihin ve kısmetin her geçen gün daha da artacağına işarettir.

Rüyada bembeyaz deniz görmek tüm üzüntülerinden tek kalemde kurtulacağına, arabuluculuk yapılacağına, ele birçok fırsat geçirileceğine alamet eder.

Rüyada birden fazla deniz görmek mutluluk ve zenginlik getirecek ticaret ortaklıklarına gireceğine, çeşitli avantajlar elde edileceğine, yetki sahibi olacağına alamet eder.

Rüyada böcekli deniz görmek sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, sancılı geçen bir projenin hayırlı bir şekilde nihayete erdirileceğine, problemlerini çözerek tabiri caizse derin bir oh çekeceğine alamet eder.

Rüyada boğaz deniz görmek yeni kararlar alınacağına, uzun zaman önce kırgınlık yaşanmış birisi ile aranın düzeltileceğine, bazı büyük sorunları çözerek saygın bir mertebeye yükseleceğine alamet etmektedir.

Rüyada boklu deniz görmek huzurunun ve sıhhatinin yerine geleceğine, eğer bir düşmanı varsa, düşmanını alt edeceğine, büyük atılımlar gerçekleştirip iş dünyası içinde hem kendisine çok iyi ve çok sağlam bir yer edinip söz sahibi olunacağına işaret etmektedir.

Rüyada boş deniz görmek iş konusunda kısmetin açılacağına, temiz ahlakından yaşadığı olaylar ve düşünceleri doğrultusunda ödün vermeyeceğine, oldukça büyük başarılara alamettir.

Rüyada buharlı deniz görmek gayrimenkul sahibi olunacağına, hidayete ermeyi başaracağına, yakında başlayacak aşk macerasına inanılır.

Rüyada bulutlu deniz görmek hayır vereceğine, sıkıntıların ve sorunların kısa süre içinde ortadan kalkacağına, işlerinde bozulma olmasına rağmen genelde işlerinin iyi olduğuna ve çok büyük ve hayırlı kazançlar elde edeceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüyada buz denizi görmek rakiplerin yenilgiye uğratılacağına, neşeyle geçecek bir döneme, sıklıkla çıkılacak yurt dışı gezilerine ve yabancı arkadaşlıklar kurulacağına, mutluluğunun ve huzurunun çoğalacağına yorumlanır.

Rüyada buzlanmış deniz görmek zengin olunacağına, sorunlarını ve sıkıntılarını çok zahmet çekmeden ortadan kaldıracağına, insanlar arasında çok saygın bir kişi olacağına alamettir.

Rüyada çağlayan deniz görmek yakın bir arkadaşa girmek istediği iş için yardım edileceğine, yaşadığı sürece üzerinden hayırların eksik olmayacağına, sorunların daha hızlı ve daha başarılı şekilde çözüleceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada çakıllı deniz görmek geçim derdinin ömrünün sonuna kadar biteceğine, sevdiği kişiler ile birlikte bir seyahate çıkacağına, kendisini çok iyi yerlere getirecek ve büyük kazançlar sağlayacak kararlar vereceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada çalkalanan deniz görmek mevcut hayat koşullarının sekteye uğramadan aynı şekilde devam edeceğine, hayırlı kazançlar ve büyük başarılar kazanılması ile kişinin önünün açılacağına, müjdeli haberle geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada çalkantılı deniz görmek konforunun ve lüksünün çoğalacağına, parasal olarak iyi bir kazanç elde edileceğine, hiçbir üzüntü ve sıkıntı yaşamayacağına rivayet eder.

Rüyada çanakkale denizini görmek helal ve makbul olan dünya mallarına sahip olacağına, maddi olarak büyük kazanç elde edileceğine ve sevinçli haberler alınacağına, zarar edilen bir işte gösterilecek büyük azim ve sabır sayesinde kara geçileceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüyada çatıda deniz görmek sıkıntılarından ve üzüntülerden kurtularak huzur bulacağına, mutlu olacağına ve güleceğine, kendi ayakları üstünde durmak için her türlü fırsatı en akılcı şekilde kullanacak olan rüya sahibinin mutluluğunu kendi elleriyle inşa edeceğine işarettir.

Rüyada cebelitarık denizini görmek ihtiyaçlarını kolaylıkla gidereceğine, çektiği sıkıntıya rağmen bir an olsun yılmayacağına, çok hayırlı kişiler ile helal rızk getirecek işlere gireceğine tabir olunur.

Rüyada cennette deniz görmek dertlerin ve sorunların bir şekilde aşılacağına, mesleğindeki başarılarının ve zaferlerinin artacağına, bu sayede hem maddi gücünün, hem de makamının ve itibarının yükseleceğine, huzurlu ve mutlu bir hayat süreceğine inanılmaktadır.

Rüyada çiçekli deniz görmek can sıkıntısının geçeceğine, gücünü ve itibarını geri kazanacağına, zamanın değerinin bilineceğine ve ona en uygun şekilde yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada çikolata denizi görmek yeni bir eve taşınılacağına, hayatında çok büyük gelişmeler yaşayacağına, sevilen bir işi ile aradaki mesafelerin aşılacağına işaret eder.

Rüyada çimenli deniz görmek her şeyin güllük gülistanlık hale geleceğine, kendisini üzmeye çalışan ve sürekli sorun çıkaran bazı kişiler ile arasındaki bağları tamamen koparacağına, hastalıkların kalmayacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada çirkin deniz görmek büyük bir çalışma gerçekleştireceğine, aile hayatında çok güzel ve hayırlı haberler alacağına, rütbesinin yükseleceğine, tabiri caizse hiç kimsenin kendisiyle gerek meslekteki uzmanlığı gerekse maddi gücü bakımından boy ölçüşemeyeceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada çocuğunu denizde görmek iş hayatında çok iyi bir atılım yapılacağına, aile hayatında ve iş hayatında çok güzel günler görüleceğine, eline geçen fırsatları başarılı ve büyük kazanç sağlayacak şekilde kullanacağına ve çok rahat edeceği bir döneme gireceğine alamet eder.

Rüyada çok sık deniz görmek geçiminin yerinde olacağına, hayalleri gerçekleştirme yolunda birkaç adım atılacağına, yardıma muhtaç olan herkese yardım edeceğine alamettir.

Rüyada çölde deniz görmek zahmetli işlerin büyük kazanç sağlayacağına, başka bir şehirde yeni arkadaşlıklar kuracağına, hayatına bolluğun, neşenin ve mutluluğun geleceğine alamet eder.

Rüyada çöplü deniz görmek dertlerin uzaklaştırılacağına, kendisini çok rahat ve mutlu bir hayata taşıyacak zenginliğe kavuşacağına, zaman zaman farklı yerlere tatile ya da iş gezilerine gidileceğine işaret eder.

Rüyada coşkulu deniz görmek peşinden koştuğu bir işle ilgili olarak çok güzel gelişmeler yaşanacağına, ailesini gururlandıracağına, hayatında hiçbir üzüntü verici olayın kalmayacağına rivayet eder.

Rüyada coşkun deniz görmek sıkıntılarını ve sorunlarını atlatması için çok etkili olacağına inandığı adımlar atacağına, hayattan daha zevk alacağına, huzurlu bir ruh yapısına sahip olunacağına delalet eder.

Rüyada coşmuş deniz görmek kendisini güzelliklere, iyiliklere ve hayırlara götürecek doğru kapılara ulaşacağına, kendini doğru yolu bulmaya vereceğine, sevdiklerinin hep yanında kalacağına alamet eder.

Rüyada cumhurbaşkanını denizde görmek mutluluğun kapılarını aralamayı başaracağına, verdiği yaşam mücadelesinin yorulmasına ve çabalamasına değeceğine, büyük başarılar kazanılacağına yorumlanır.

Rüyada dağ başında deniz görmek yarınlarına dair endişelerinin biteceğine ve hayatın artık rüya sahibinin yüzüne gülmeye başlayacağına, kendisini kalıcı mutluluğa, başarıya ve kazanca götürecek fırsatlar yakalamak için uğraşacağına, çevresinden takdir ve teveccüh kazanacağına inanılır.

Rüyada dağ deniz görmek ailesi ile arasındaki sorunları düzelteceğine, hayallerin ve duaların kabul, günahların da affolacağına, anlayışlı ve hoşgörülü biri olmak için çaba göstereceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada dağın zirvesinde deniz görmek işlerinin açılacağına, eşi tarafından yüceltileceğine, aynı ofisi paylaştığı bir iş arkadaşı ile aralarındaki sorunu bir türlü halledip, ortak bir noktada buluşulacağına delalet etmektedir.

Rüyada dalgalanan deniz görmek çok iyi atılımlar yapılacağına, sorunlarını, sıkıntılarını, geride bırakacağına, makamının yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada dalgalı hırçın deniz görmek çok büyük ve akıllıca atılımlar gerçekleştireceğine, yaşayacağı eğlenceli, zevkli ve keyifli günlerin sayısının artacağına, hayırlı ve güzel bir döneme girileceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada dalgalı köpük deniz görmek birçok kişinin gözünün olduğu bir mevkiye terfi alınacağına, ağız tadının, keyfinin, rahatının, konforunun ve lüksünün sürüp gideceğine, sevdiği insanlarla arasında mutluluk rüzgarları eseceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada değişik deniz görmek maddi gücünün daimi olacağına, hak yemeyeceğine, maddi açıdan çok kazanç getirecek bir işe girileceğine inanılır.

Rüyada dere deniz görmek maddi anlamda gelirinin ve malının artacağına, hayallere kavuşulacağına, az da olsa bir kazanç elde edeceğine rivayet etmektedir.

Rüyada derya deniz görmek kazancının daha da artacağına, evindeki aşının çok daha çeşitleneceğine, daha yeni girdiği işlerde bile çok kısa bir zaman içinde çok büyük ve hayırlı kazançlar elde edeceğine delalet eder.

Rüyada devamlı deniz görmek sorunların kısa zaman içinde zorluk çekmeden çözüm bulacağına, işyerinde çizdiği başarılı tablo sayesinde üst bir mevkiye terfi alınacağına, alacağı başarılar sayesinde çok daha iyi kazançlar elde edeceğine inanılır.

Rüyada deveyi denizde görmek aile hayatında çok güzel gelişmeler yaşanacağına, çevresindeki insanlar tarafından el üstünde tutulacağına, ticaretten yana kısmetlerinin çoğalacağına rivayet eder.

Rüyada dibi gözüken deniz görmek hem maddi gücünün, hem de makamının ve itibarının yükseleceğine, psikolojik sorunların geride kalacağına, sırtının hiçbir zaman yere gelmeyeceğine işarettir.

Rüyada dik deniz görmek toplum içinde hatırı sayılır, itibarlı ve saygın bir kimse olacağına, yoluna çıkan tüm engelleri kolaylıkla aşacağına, mektepli biri olmanın ayrıcalıkları ve kendini geliştirmesi sayesinde arzu ettiği işlerde çalışabileceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada dikenli deniz görmek gönül hoşluğunu yakalayacağına, sıkıntıların yakın zaman içinde biteceğine, eski hayat düzenine ve huzuruna tekrar kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada dingin deniz görmek sıkıntılarından ve sorunların kurtulacağına, kendisi ve ailesi için her türlü sorumluluğu çekinmeden rahat bir şekilde alacağına, çok mutlu olacağına, aile hayatında çok hayırlı haberler alacağına, yüksek mevkilerde işlere gireceğine delalettir.

Rüyada donan deniz görmek yaptığı her işle yöneticilerinden takdir alacağına, aydınlık bir yola çıkılacağına, sorunlarının çözümü için canla başla çalışacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada dönen deniz görmek sorunlarına çözüm bulacağına ve kendisini çok kötü hissettiği bir dönemin biteceğine, kendisini çekemeyen insanları hayatından çıkaracağına, sorunların köklü şekilde ortadan kalkacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada dümdüz deniz görmek sorunların en kısa zamanda sona ereceğine, konforlu ve de lüks bir hayatı olacağına ve kişinin hiçbir şeyin eksikliğini hissetmeyeceğine, sıkıntılarından ve üzüntülerden kurtularak huzur bulacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada dupduru deniz görmek çok hayırlı ve güzel çalışmalara imza atacağına, zaman içinde işlerinin daha da büyük kazanç sağlayacağına, hayalini kurduğu şeyleri gerçekleştireceğine ve uzun yıllar boyunca mutlu ve sağlıklı olarak yaşayacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada düz deniz görmek üzüldüğü konuların yakın bir zamanda düzeleceğine, zararlarını alacağı destek sayesinde ortadan kaldıracağına, elini attığı her işten hayırlısıyla ve alnının akıyla çıkacağına delalet etmektedir.

Rüyada ege denizi görmek alanında marka bir isim olacağına, daima zinde ve genç kalacağına, kendisini daha iyi ve yüreğini daha ferahlamış bulacağına delalettir.

Rüyada engin deniz görmek eğitim hayatında uzun zamandan beri istenen noktaya geleceğine, bekarsa evleneceğine ve yuvasını güzelleştirmek için ömür boyu didinip çabalayacağına, önemli hastalıkları ya da içinden çıkılmayacak sorunları olmayacağına delalet eder.

Rüyada ev deniz görmek hayallerini gerçeğe dönüştüreceğine, kısmetinin ve talihinin açılacağına, huzur ve mutluluğun sürekli artacağına, kendini bundan sonra kötü ve yasaklı olan her şeyden men edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada evin dışında deniz görmek kendisine hayat neşesi veren insanlarla daha sık görüşeceğine, işte başarılı adımlar atılacağına, sevinçli ve huzur dolu bir döneme girileceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada evin karşısında deniz görmek iş hayatı ile ilgili olarak çok büyük deneyimler kazanılacağına, harama göz dikmeyeceğine, alın teri ve namusu ile çalışarak helal yaşayacağına, hane içinde yaşanan tartışmaların sona ereceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada ferah deniz görmek alacağı başarılar sayesinde çok daha iyi kazançlar elde edeceğine, gözü karalığı sayesinde birçok işi yapmayı becererek zenginliği yakalayacağına, yakın bir akrabanın vefatıyla miras sahibi olunacağına tabir olunur.

Rüyada fili denizde görmek mali anlamdaki sorunlarını aşacağına, uzun zamandan beri gerçekleştirmek istediği ancak bir türlü gerçekleştiremediği hayallerine kavuşacağına, başarılarının devamı için kendisini sürekli yenileyeceğine delalet eder.

Rüyada fışkıran deniz görmek evi kendisinin çekip çevireceğine, mal mülk sahibi olacağına, çok iyi işler ortaya konacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada fokurdayan deniz görmek sağlığının yerine geleceğine, kişinin ihtiyacı olan çarelere, çözümlere ve şifaya kavuşacağına, sosyal hayatta sevilen bir kişi ile yola çıkılacağına, son zamanlarda ortaya çıkan olaylardan çok etkilenileceğine ve mutlu olunacağına rivayet etmektedir.

Rüyada fotoğrafta deniz görmek güzel haberlerin ve mutlulukların peşin sıra geleceğine, çalışılan işte yaşanan bir karışıklık yüzünden uğranılan haksızlığın özür dilenerek düzeltileceğine ve sevinçli ve güzel haberler alınacağına, işlerinin istediği yönde ilerleyeceğine rivayet etmektedir.

Rüyada gece deniz görmek insanlar arasında çok büyük saygı göreceğine, mutluluk dolu haberler alacağına, sıkıntılarını aşacağına, komşuları arasında çok sevilen biri olacağına, çıkacağı tatilin ardından çok yeni ve başarılı fikirler elde edeceğine, geçimini sağlamanın dışında, eline geçen paranın bir kısmı ile de geleceğine yatırım yapacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada geceleyin deniz görmek yaşanan sorunların tek tek çözüme ulaşacağına, hem ailevi sorunlarını çözmüş hem de bu sayede iç huzura sahip olacağına, yakınındakilerin isteklerine kulak vereceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada gelinlikle deniz görmek çok hayırlı ve büyük kısmetlerin ele geçeceğine, en sıkıntılı anında bile bir çıkış yolu bulacağına, hasret ve özlem gidereceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada gemi deniz görmek yüzlerin her daim güleceği bir döneme girileceğine, ailesi ile arasındaki tartışmalar için kendisine akıl hocalığı yapılacağına, ailenin desteği ile sorunların kısa sürede hallolacağına alamettir.

Rüyada gemiye binmek deniz görmek maddi açıdan ferahlamaya, maddi anlamda yarışılmayacak ve tabiri caizse boy ölçülemeyecek güce kavuşacağına, güzel günler yaşayacağına delalettir.

Rüyada geniş deniz görmek yaşam standartlarının yükseleceğine, iyileşeceğine, uzun uğraşlar sonucunda rahat bir nefes alınacağına, işlerini büyütmek için şans elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada girdaplı deniz görmek başarısının ve mutluluğunun bir gün değil bir ömür süreceğine, pürüzleri ortadan kaldırarak daha sakin bir yaşama kavuşacağına, başarılar kazanacağına yorumlanır.

Rüyada gökyüzünde deniz görmek hayatında her açıdan farklılıklar olacağına, karşısına çıkan engelleri bir bir aşmayı başaracağına, kazancını iki kat arttıracağına delalettir.

Rüyada göl deniz görmek kişinin ruhen şifa bulacağı ve gönül hoşluğuna kavuşacağına, sevilen kişiler ile daha önce yapılmamış bir işe girileceğine, aileye yeni bir bebeğin katılacağına tabir olunur.

Rüyada gün batımı deniz görmek kendisini çok huzurlu hissedeceğine, evinde maddi ve manevi hiçbir eksiğinin olmayacağına, kafa dengi olan, kendisini anlayan, ona değer katan kimselerle bir araya geleceğine yorulur.

Rüyada güneş deniz görmek verilen kararların iyi sonuçlar doğuracağına, borçlarını ödeyip rahat bir nefes alacağına, musibetlerin bir bir ortadan kaldırılacağına işarettir.

Rüyada güneş vuran deniz görmek işlerinin istediği gibi gerçekleştirebileceğine, çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiği için çok büyük kazançlar elde edeceğine, çok istenen bir mevkiye terfi alınacağına, maddi açıdan iyi geçecek bir döneme girileceğine alamet etmektedir.

Rüyada güzel manzaralı deniz görmek özgüvenini yüksek tutarak işteki başarısını herkesin takdir edeceği şekilde ortaya koyacağına, yolunun açık olacağına, sevdiği kişilerin yardım taleplerine cevap vereceğine alamet etmektedir.

Rüyada hamile kadının deniz görmesi sürekli yakınında bulunan kişiler ile dayanışma içinde kalacağına, hayallerin bir bir gerçekleştirileceğine, büyük bir adım atılacağına alamet eder.

Rüyada hareketli deniz görmek yakın bir arkadaşla birlikte yeni işlere girileceğine, işlerinin açılacağına, büyük ve başarılı kişiler ile tanışılacağına yorulur.

Rüyada harika deniz görmek zahmetli işlerden hayırlı bir şekilde kurtulacağına, zahmetli işlerin kolaylaşacağına, hayallerinin gerçekleşmesi için ettiği duaların kabul olacağına tabir olunur.

Rüyada haritada deniz görmek yakın bir zaman alacağı bir destek sayesinde projelerini hayata geçireceğine, borcu olan kişinin borçlarını ödeyeceğine, çok hayırlı günler görüleceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada hastayı denizde görmek hasret giderileceğine, yaptıkları ile takdire layık görülmeyi hak edeceğine, elinin bolluk göreceğine, refahının, huzurunun, rahatının, konforunun, lüksünün ve sağlığının da baki olacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada hazar denizini görmek iş hayatında ortaya koyacağı bazı çalışmalar ve alacağı başarılar sayesinde büyük bir özgüvene kavuşacağına, yorgunluk ve huzursuzluk yaratan durumların kısa zaman içinde son bulacağına, ev içinde de gelirin artması sonucunda mutluluk rüzgarları eseceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüyada hep aynı denizi görmek iş hayatında çok iyi yerlere gelineceğine, elinin bollaşmasına vesile olacak ve böylece maddi anlamda çok daha fazla güçlü hale gelmesini sağlayacak bazı girişimlerde bulunacağına, kıskanılacak projelere imza atılacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada hep deniz görmek üçüncü gözünün açılacağına, bol kazançlı günlere kavuşacağına, zor geçen bir iş döneminin kolay bir şekilde atlatılacağına alamettir.

Rüyada heybetli deniz görmek sıkışık geçen bir sezonun ardından biraz kafa dağıtmak ve daha rahat bir nefes almak için tatile çıkılacağına, yaşanacak güzel olaylar ve elde edilecek başarılar sayesinde makam sahibi olunacağına, uzun ve yorucu bir dönemden sonra güç toplayabileceği bir zaman dilimine gireceğine alamet eder.

Rüyada hırcın deniz görmek bir hastalığı varsa onu yenmeyi başaracağına, düşmanlarını ve rakiplerini alt etmeyi bileceğine, hayatında hiçbir üzüntü verici olayın kalmayacağına, iş hayatında ve aile hayatında çok sevilen ve sayılan birisi olunacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada içinde balık olan deniz görmek sevinç ve mutluluğa, hem eğitim, hem iş hem de özel hayatında herkesten çok ileride olacağına, tepkilerini ve düşüncelerini kontrol altına aldığı için ilişkilerinde de daha pozitifi bir tavır takınacağına rivayet etmektedir.

Rüyada iki ayrı deniz görmek hayal ettiği şeylere kısa bir zaman içinde zorluk çekmeden kavuşacağına, hayallerini gerçek kılmak için koşmaktan bir an olsun yorulmayacağına, keyifleneceğine ve sevdiği kişi ile baş başa olup uzun saatler geçireceğine, onu doyasıya yaşayacağına tabir olunur.

Rüyada iki deniz görmek sağlığının, rahatının, neşesinin, keyfinin ve ağız tadının sürekli olacağına, sorunlarının kısa bir zaman içinde ortadan kalkacağına, ağız tadının bozulmayacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada iki farklı deniz görmek geleceğinin zenginlik ve mutluluk içinde geçeceğine, gönlünce bir hayat süreceğine, emeği ile hak ederek sahip olduklarının keyfini süreceğine alamettir.

Rüyada iki tane deniz görmek iş konusunda her zaman kısmetli olunacağına, bilgi ve becerileri ile yanında çalışan kimselere ışık tutacağına, Allah’ın izniyle kötü kimselerin de şerrinden korunacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada ikiye ayrılmış deniz görmek düşmanlarını kaybetmeye, sorunlarından samimi bir kişi sayesinde kurtulacağına, ibadetlerini tam olarak yerine getireceğine inanılır.

Rüyada ılık deniz görmek sevdiği kişilerin bir dediğini iki etmeyeceğine, sıkıntılı, sorunlu ve zararla dolu bir dönemin kapanacağına, alacağı ödüllerin ve kazanacağı yarışmaların birçok iş fırsatı yaratacağına yorumlanır.

Rüyada ırmak deniz görmek çalışkanlığı, inancı ve kendine olan güveni sayesinde niyetlendiği her işte muvaffak olmayı bileceğine, kendisinin başarılarını duymuş olan bir kişi sayesinde çok büyük paralar kazanacağına, güzel günler görüleceğine yorumlanır.

Rüyada ışıklı deniz görmek eline geçen bütün imkânları kullanarak hayalinde kurduğu hayata kavuşacağına, karşılıklı duygu ve düşünceleri yakalayacağına, nimet ve berekete ereceğine delalet eder.

Rüyada ışıldayan deniz görmek eline geçen kazancı kendi işini kurmak için kullanacağına, hak yolunda çok güzel ve iyi olan işler yapacağına, işlerin yoluna gireceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada ışıltılı deniz görmek sahip olunan makama takılmadan, her zaman kişiyi yeniliklere yöneltecek işlere girişileceğine, başarıya, kazanca ve mutluluğa giden yollarındaki engellerin de ortadan kalkacağına, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacağına inanılmaktadır.

Rüyada ıssız deniz görmek yaptığı bazı şeylerin başarılı olması sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, çok iyi yerlere gelineceğine, işle ilgili çok büyük bir ortaklık kurulacağına rivayet etmektedir.

Rüyada istanbul denizini görmek ailesini çok daha iyi şartlarda yaşatmayı başaracağına, imkansızlıklar nedeniyle hep geri planda tutmak ve askıya almak zorunda kaldığı projelerini hayata geçirmek için fırsat elde edeceğine, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüyada kabarık deniz görmek ailesine emek vereceğine, manen çok huzurlu ve mutlu olunacağına, yarınları için gerçekleştirdiği atılımların ve attığı adımların başarı ile sonuçlanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada kabede deniz görmek düşmanlarını ve rakiplerini kendisine ulaşamayacakları duruma getireceğine, yapılan hataların el birliği ile telafi edileceğine ve epey bir zamandan beri hasreti çekilen bir kişiye kavuşulacağına, hem itibar hem de kazanç elde edeceğine yorulmaktadır.

Rüyada kahverengi deniz görmek sevdikleri ile güzel bir hayat geçirecek kadar bir zenginliğe ulaşacağına, herkesin takdirini toplayacak kadar önemli işler yapılacağına, takdir beklemeden, kendini tatmin etmek için yaşayacağına alamet eder.

Rüyada kan denizi görmek ortak olarak gireceği bir işte kazanç sağlayacağına, dualarının ve dileklerinin gerçekleşeceğine, hayallerin gerçekleşeceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada kapalı alanda deniz görmek kudret sahibi olacağına, uzun zamandır beklediğine ve aldığı müjdenin güzelliği sayesinde beklediğine değdiğini düşünerek iki kat daha mutlu olacağına, sıkıntıların son bulacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada kapıyı açınca deniz görmek iş dünyasında kısmetlerinin çoğalacağına, hayırlı bir yola girileceğine, dünya nimetlerinden çok daha fazlası ile nasipleneceğine delalet etmektedir.

Rüyada kapkara deniz görmek sağlıkla ilgili olarak yaşanan sorunların bitirileceğine, hayatının daha kolay olacağına, pişmanlık duyulan hataların düzeltileceğine tabir olunur.

Rüyada kapkaranlık deniz görmek aile bireylerinin de içinde olacağı bir iş kurulacağına, zor ve dar gününde gözyaşlarını silecek kimselerin artacağına, yeni yetişen insanlara örnek olarak gösterileceğine ve her yaptığı işte bir yenilik yaratacağına rivayet etmektedir.

Rüyada kar deniz görmek mutlu olunacağına, hayırlı bir işte bir ortaklık kurulacağına, birçok doktorun kontrol etmesinden ve birçok tedavi uygulandıktan sonra iyileşecek olan rüya sahibinin artık sağlığına çok dikkat edeceğine işarettir.

Rüyada karada deniz görmek çok büyük çaba sarf edeceğine, yapılan uzun görüşmeler sayesinde çalışma hayatı içinde yaşanan sorunların kısa süre içinde bitirileceğine, her zaman mutlu olabileceği deneyimler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada karadeniz denizini görmek parasının ve malının artacağı işler yapacağına, sevinçli ve müjdeli haberler alınacağına, daha güzelleşeceğine veya yakışıklı olacağına delalet etmektedir.

Rüyada kararmış deniz görmek bilgisine güvendiği kişilerin gittiği yolu izleyerek kazanç elde edeceğine ve sonradan da insanlara karşı örnek olacağına, ara bozucuların, nifak sokanların cezalandırılacağına, sorunların ve sıkıntıların ortadan kalkacağına ve tüm düşmanların ve çekemeyenlerin yenileceğine, mutlu ve huzurlu bir hayat sürüleceğine rivayet eder.

Rüyada karışık deniz görmek sorunlarla ve sıkıntılarla başlayan bir projenin gittikçe daha iyi bir duruma geleceğine, evinde nimetin ve verimin çoğalacağına, üzüntü verici bir durumdan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada karısını denizde görmek sıkan ve hasta eden tüm kötü olayların biteceğine, huzurlu ve sıcak bir yuvaya kavuşacağına, gönül hoşluğunu yakalayacağına alamet etmektedir.

Rüyada kasvetli deniz görmek alacağı sevinçli bir haberi yakınlarıyla paylaşacağına, rızkını kazanırken zorlanmayacağına, başarı kazanılacağına inanılır.

Rüyada kayalık deniz görmek büyük bir başarı göstereceği bazı çalışmalar gerçekleştireceğine, gerçekleştireceği başarılı çalışmalar sayesinde işlerinin daha iyileşeceğine, insanlık görevlerine daha fazla eğileceğine alamet etmektedir.

Rüyada kaynayan deniz görmek hiçbir hevesinin yarım kalmayacağına, güzel olaylarla karşılaşılacağına, eşler arasındaki tartışmaların sona ereceğine, oturup evliliği devamı için bazı kararlar alınacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada kıbrıs denizi görmek başına gelen kötü olaylardan kısa bir zaman içinde kurtulacağına, yaşamın kendisine kar ve mutluluk getireceğine, zorlukların aşılacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada kıpkırmızı deniz görmek hayatında çok büyük gelişmeler yaşayacağına, dinde ve ahlakta olgun ve güzel kimse olacağına, sahip olunan makama takılmadan, her zaman kişiyi yeniliklere yöneltecek işlere girişileceğine işarettir.

Rüyada kışın deniz görmek sıkıntılı geçen ve çok büyük zararlara sebep olan bir dönemin kapanacağına ve hayırlı bir işe girileceğine, sevdiklerinin kötü gününde arkalarında duracağına, uzun bir zamandan beri hayallerini kurduğu bir işi hayata geçireceğine rivayet eder.

Rüyada kızgın deniz görmek içinde bulunduğu kötü durumu ortadan kaldırmak ve kendisini rahat ettirmek için gereken bilgileri almış ve kararları vermiş olarak işinin başına geçeceğine, son günlerde yaşanan güzel gelişmelerin aile hayatına da olumlu şekilde yansıyacağına, yaşanan sıkıntılı olaylardan ötürü kaçan keyfin geri geleceğine yorulmaktadır.

Rüyada kızıl denizi görmek kendisine kötülük yapan kişiyi daha dikkatli davranarak yenilgiye uğratacağına, iş yaşamında söz sahibi olacağına, pek çok isteğin zorluk çıkmadan gerçekleşeceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada kocaman deniz görmek sıkıntılarını atlatacağına, kötü günler için daima kenarda para tutacağına, amaçlarının gerçekleşeceğine alamet etmektedir.

Rüyada kocasını denizde görmek gireceği bir ortaklıkta çok büyük bir başarı yakalanacağına, kardeşlerin birbirine destek vereceğine, maddi ve manevi açıdan düze çıkılması sayesinde ve kazanılan özgüven ile yeni projelere adım atılacağına rivayet eder.

Rüyada kokan deniz görmek mutluluğun kapıyı çalacağına, aldığı haberler sayesinde çok büyük ve kazanç getirecek işlere gireceğine, üzüntü duyduğu konularda çok hayırlı gelişmelerin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada köprü deniz görmek bazı kötü olayların bıraktığı etkileri üzerinden atacağına, hayırlı kazançlar ve başarılar kazanacağına, mutluluğunun, kazancının ve sağlığının ömür boyu süreceğine delalettir.

Rüyada köpürmüş deniz görmek aile hayatında sevinileceğine, çoğalan kısmetlerle birlikte kişinin ismini herkese duyuracağı projelerde yer alacağına, maddi ve manevi olarak çok ferahlayacağı bir çalışma ile girerek çok daha iyi yerlere geleceğine inanılır.

Rüyada korkutucu deniz görmek hane halkının çok büyük bir sevgi bağı ile birbirlerine bağlı olduklarına ve aralarına herhangi bir çıkar ilişkisinin giremeyeceğine, iş hayatında hayırlı ve çok büyük miktarda kazanç sağlanacağına, hidayete ermeyi başaracağına rivayet etmektedir.

Rüyada koskocaman deniz görmek çok hayırlı ve güzel adımlar atacağına, edilen duaların kabul edileceğine, işlerini yoluna sokacağına ve çok mutlu ve huzurlu olacağı bir döneme gireceğine yorumlanır.

Rüyada köyde deniz görmek kendisine rahat bir hayat kurmak için çok hayırlı bir yoldan geçeceğine, başarılarının sürekli olmasına vesile olacağına, kazancın artacağına delalettir.

Rüyada koyu deniz görmek uzun süre boyunca tartışmalarla karşılaşılmayacağına, kişinin hem iş, hem de özel hayatında kısmetlerinin çoğalacağına, parasının ve malının artacağı işler yapacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada küçük deniz görmek bencillikten uzak bu yaşamda sıkıntı çekmeden ve dara düşmeden yaşayacağına, kısa zaman içinde çok sevilen birisi olunacağına, zorlukların bir anda biteceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada kudurmuş deniz görmek yakın bir arkadaşın vesilesi ile bir işe girileceğine, başka projeler ve çalışmalar için kendisini yönlendireceğine, hayırlı ve bol kazançlı çalışmalar gerçekleştirileceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada kumsal deniz görmek bundan sonraki yaşamında hiçbir şeye aldırış etmeden, sadece keyif alacağı şekilde yaşayacağına, kırgınlıkların ve üzüntülerin biteceğine, yaşadığı tüm sıkıntılardan kurtulacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada kurak deniz görmek üzüntülerin, dertlerin ve endişelerin sona ereceğine, sorunların daha rahat bir şekilde çözülerek başarıya ulaşılacağına, evlatların hayırlı insanlar olmasıyla kişinin her açıdan kendisini mutlu hissedeceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüyada kutup denizi görmek bazı sıkıntılarından kurtulmasını sağlayacağına, sevdikleri sayesinde kötü halden iyi hale geçeceğine, tövbe edip hak yolunu seçeceğine inanılır.

Rüyada lav denizi görmek başarılı bir insan olacağına, mutluluktan gözyaşı dökeceğine, sıkıntılarını atacağına, hafifleyeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada lodoslu deniz görmek kendisini enerjik ve hafiflemiş hissedeceğine, canını dişine katacağına, tartışmalardan ve kavgalardan uzak durup daha insancıl, daha sakin ve daha anlayışlı biri olacağına rivayet eder.

Rüyada mağarada deniz görmek maddi gücünün artacağına, kişisel ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebileceğine ve ailesini en iyi şekilde geçindirmeyi başaracağına, sorunların ve dertlerin biteceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada mahallede deniz görmek ideallerine sımsıkı sarılacağına, güzel günlerin en sonunda geleceğine, yapılacak bir yatırımın çok büyük miktarda kazanç getireceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada marmara denizi görmek çok güzel günler görüleceğine, işlediği hayır nedeni ile çevresindekilerin taktirini kazanacağına, mutlu ve huzurlu bir hayat sürüleceğine alamet etmektedir.

Rüyada mevsimsiz deniz görmek iş hayatında kazanılan başarılar sayesinde kısmetlerin artacağına, hayırlı ve helal rızıklara kavuşulacağına, iş yerinde çok üst mevkilere terfi ettirileceğine alamettir.

Rüyada mezarlıkta deniz görmek İslamiyet hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırma yapacağına, hayatının güzelleşeceğine, sorunların içinden süzüleceğine delalet etmektedir.

Rüyada mor deniz görmek çok mutlu günler geçireceğine, yaşamının ve ticaretinin daha kolay hale geleceğine, geçim derdine düşmeyeceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada muhteşem deniz görmek uzun zamandan beri hayal ettiği bir bebeğe kavuşacağına, sorunların en kısa sürede çözülüp hayırların ortaya çıkacağına, işlerini sabırla yoluna koyacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada nehir deniz görmek uzun zamandan beri hayalini kurduğu her şeyi gerçekleştireceğine, herkesin takdirini toplayacağına, yeni bir şehre taşınıp yeni bir işe gireceğine delalet etmektedir.

Rüyada oğlumu denizde görmek geleceğinin parlak olacağına, çalışmaların ve projelerin yeni iş kapıları açacağına, atacağı hayırlı adımlar ve vereceği kararlar sayesinde çok mutlu ve güzel günler göreceğine alamet etmektedir.

Rüyada okulda deniz görmek zor zamanların ve problemlerin geride kalacağına, işyerinde ve hanede çok büyük bolluk ve bereket olacağına, iş hayatının düzeleceğine yorumlanır.

Rüyada okyanus deniz görmek yaşamının yolunda ve istediği seyirde devam edeceğine, zorlukların bir anda biteceğine, yaşanan güzel olaylar sayesinde sevince boğulacağına delalet eder.

Rüyada ölü denizi görmek özgüvenini yüksek tutarak işteki başarısını herkesin takdir edeceği şekilde ortaya koyacağına, uzun zaman olumlu haber beklediği bir yerden güzel bir bir cevap alacağına, sürekli nutuk atarak ortalığı karıştıran kardeşleri ya da dostları birbirine düşüren bir kişi ile sosyal hayattaki tüm bağların koparılacağına alamet etmektedir.

Rüyada orman deniz görmek elinde bulunan imkânların bollaşacağına, çok güzel bir mevkiye geleceğine, hayatında yeni ufuklar açacağına, herkes tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına inanılmaktadır.

Rüyada özcan deniz görmek borçlarını ödeyip kurtulacağına, rızkının genişleyeceğine, ağrı ve sancılarından kurtulacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada pekmez denizi görmek başarılı bir kişi olunacağına, asla harama ve günaha yakın durulmayacağına, keyifleneceğine ve neşeli olacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada pembe deniz görmek hayallerini gerçekleştirme fırsatı elde edeceğine, dertleşerek moral bulacağına, işlerinde herhangi bir sıkıntı ve sorun yaşanmayacağına işaret eder.

Rüyada petrol denizi görmek problemlerin çözüme kavuşacağına, prensiplerinden asla taviz vermeden dimdik ayakta kalıp, düşmanlarına karşı zayıflık göstermeyeceğine, çalışkanlığı neticesinde kariyerini yükselteceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada puslu deniz görmek sıkıntı ve sorun yaratan bütün kişileri hayatından çıkaracağına, tatlı yorgunluklar yaşayacağına, anlayışlı ve iyi kalpli bir kısmetle dünya evine girileceğine alamet eder.

Rüyada rengarenk deniz görmek tövbe edip daha düzgün ve iyi bir hayat yaşanacağına, daha çok emek vereceğine ve hep daha iyi ve daha güzel şeyler yaparak insanlara örnek olacağına, kötü bir alışkanlığından kurtulacağına alamet eder.

Rüyada resimde deniz görmek zarar edilen bir işte gösterilecek büyük azim ve sabır sayesinde kara geçileceğine, maddi olarak çok zarara uğradığı bir sırada hiç beklemediği bir yerden çok büyük bir kazanç elde ede edeceğine, büyük miktarda ve helal paralar kazanacağına işaret eder.

Rüyada rüzgarlı deniz görmek şansın her zaman kişiden yana olacağına, ileride saygın bir kimse olacağına, hayırlı bir kısmet ile dünyaevine girileceğine eğer evli ise eşinin kendisine daha fazla bağlanacağı gelişmeler yaşanacağına işaret etmektedir.

Rüyada saf deniz görmek hayata başka pencerelerden de bakmayı bileceğine, huzurlu bir aile hayatına sahip olunacağına, zorlukların ve üzüntülerin geride kalacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada sahil deniz görmek kavgaların ve tartışmaların ortadan kaldırılacağına, içine düştüğü karamsarlıktan kurtaracağına, parasal olarak çok iyi olunacağına işaret eder.

Rüyada saklı deniz görmek kuracağı bir ortaklık sayesinde cebinin para göreceğine ve aile hayatında kaybolmuş olan huzurun tekrar bulunacağına, makam ve rütbe edineceğine, geleceğinin güzel ve hayırlı olacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada sarı deniz görmek bir ev alma konusunda kısa sürede önemli adımla atılacağına, eline geçen paranın bir kısmı ile geleceğine yatırım yapacağına, kısmetlerin günden güne artacağına alamet eder.

Rüyada şeffaf deniz görmek hayallerinin gerçekleşmesi sayesinde sevdiğine kavuşacağına, rahatsızlık veren bir olayın yaşanmasının önüne geçileceğine, Allah’ın kendisine zamansız can kayıpları yaşatmayacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada sel deniz görmek ailesini mutlu edeceğine, şifa, mutluluk ve huzur bulacağına, sorunların çözümü için gerekli kararların zaman kaybetmeden verileceğine işaret etmektedir.

Rüyada şelale deniz görmek gönül işlerinden yana çok kısmetli olacağına ve şansın yaver gideceğine, bereketli işler yapacağına, ticarette ilerleyeceğine yorulur.

Rüyada sevdiğinle deniz görmek sakin, hoşgörülü ve saygılı bir kişi olunacağına, bolluğun ve bereketin geleceğine, çok doğru bir kişi ile tanışılacağına, hem bir işe hem bir eşe sahip olunacağına, gidilen yolda toplumun tanıdığı ve takip ettiği bir kişi olunacağına ve karlı bir işe girileceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada şiddetli deniz görmek hem toplumun hem de ailenin çok sevineceğine, hem maddi hem de manevi anlamda ferahlayacağına, kazançlı bir işe girip mal mülk sahibi olunacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada simli deniz görmek berekete kavuşacağına, bolluk içinde zengin bir hayat sürüleceğine, yeni işler alma fırsatı elde edeceğine, iş hayatında çok güzel çalışmalar gerçekleştireceğine alamet etmektedir.

Rüyada simsiyah deniz görmek kendisini huzurlu hissedeceğine, eline geçecek fırsatlar sayesinde çok iyi yerlere geleceğine, insanlar tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada sisli deniz görmek rakiplerini geride bırakacağına, atılımları sayesinden adından en çok söz edilen kimse durumuna geleceğine, hayırlı bir kısmetin bulunması ile birlikte dünyaevine girileceğine, geçmiş ile hesaplaşacağına ve yakınlarındaki kişileri de analiz ederek tüm ilişkilerini gözden geçireceğine yorulmaktadır.

Rüyada sokakta deniz görmek sorunlarının kısa zaman içinde biteceğine, huzurlu ve mutlu bir döneme gireceğine, iş hayatında uğranılan zararlardan ötürü alınan borçların dostlar ile elbirliği yapılarak ödeneceğine ve uzun süreden beri görüşülemeyen bir akraba ile görüşme imkânının bulunacağına delalet etmektedir.

Rüyada sonsuz deniz görmek çok iyi bir kariyer edineceğine, büyük sevinçler ve mutluluklar yaşanacağına, ele geçen kazancın Allah yolunda harcanacağına, yardıma muhtaç kişilere yardımcı olunacağına, hayallerin bir bir gerçekleştirileceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada sürekli deniz görmek sevdikleri ile çok mutlu olacağına, işlerin çok büyük kazanç sağlayacağına, çok sorunlu bir durumun ortadan kaldırılacağına tabir olunur.

Rüyada susuz deniz görmek yardıma muhtaç insanlara her zaman yardım edeceğine, karşısına çıkan güzel fırsatlar sayesinde hayatının tamamen değişeceğine, fakir çocukları giydireceğine alamet eder.

Rüyada süt denizi görmek güzel günler geçireceğine, büyük maddi ve manevi kazançlar elde edileceğine, hayırlı bir döneme girileceğine, sevinçli ve güzel günler görüleceğine, ana baba duasının alınması sayesinde çok hayırlı bir aile hayatına sahip olunacağına, kendi alanında çok aranılan ve beğenilen bir kişi olacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada suyu az deniz görmek zaman içinde işlerinin daha da büyük kazanç sağlayacağına, istenmeyen olaylardan ötürü yaşadığı kırgınlıkların zaman içinde biteceğine, kurulacak bir ortaklık sayesinde refah seviyesinin gittikçe yükseleceğine, çok büyük sorun yaratan bazı çalışmaların iptal edilip diğerlerine ağırlık verilmesi ile çok daha büyük kazançlar elde edileceğine işarettir.

Rüyada suyu azalmış deniz görmek çok para kazanılacağına, hayal gibi bir hayat yaşayacağına, tüm üzüntülerinden tek kalemde kurtulacağına yorulur.

Rüyada tarlada deniz görmek sıkıntı ardından huzurlu ve mutlu günlere, sevdiği kişiler ile büyük atılımlar gerçekleştirerek kendi işini kuracağına, geçimini zorluk ve zahmet çekmeden, kolay yollardan kazanacağına rivayet eder.

Rüyada taşkın deniz görmek zararlı bir alışkanlıkla uğraşan bir dostunun bu illetten kurtulması için destek olacağına, hayatı boyunca şansının yaver gideceğine, anne baba için manevi değeri yüksek bir hediye alınacağına tabir olunur.

Rüyada tatil deniz görmek sorunların çözümü için sürekli kendisine danışılacağına, yaşama karşı daha güçlü, sabırlı ve hırslı biri haline geleceğine, mutluluğu ve huzuru bulacağına ve şansının hayatının sonuna kadar devam edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada tavanda deniz görmek çok huzurlu, mutlu ve hayırlı bir hayat süreceğine, beden ve ruh sağlığının yerinde olacağına, işlerinin çok hayırlı bir şekilde ilerleyeceğine inanılır.

Rüyada tehlikeli deniz görmek yaşanacak kötü bir olayın sonrasında kişi için hayırlara vesile olacağına, yaşadığı tatsız günleri arkasında bırakacağına, büyük bir sorunla karşılaşılsa bile çok kısa bir sürede üstesinden gelineceğine işaret etmektedir.

Rüyada tekne deniz görmek karşısına kazancının çoğalmasını sağlayacak hayırlı ve güzel kısmetlerin çıkacağına, hatalarını telafi etme yoluna gideceğine, bütün sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, aile hayatında çok güzel gelişmeler yaşayacağına, ailesi ile birlikte bir ömür boyu mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine işarettir.

Rüyada televizyonda deniz görmek dünya işlerinden uzaklaşmaya, Allah’a yakın olmaya, yeni ve söz sahibi olunan bir mevkiye sahip olunacağına, yaptığı akılcı planlar sayesinde maddi sorunlarla karşılaşmayacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada tepeye çıkıp deniz görmek sıkıntıların kısa bir zamanda bitip yerini sevince bırakacağına, para ve burs konusunda dede ya da amcadan yani baba tarafından bir akrabadan destek alınacağına ve murada erileceğine, korkularını ve şüphelerini yeneceğine alamet eder.

Rüyada timsah denizde görmek verdiği emeğin hakkını sonuna kadar alacağına, üzerinde uzun zamandan beri kafa yorduğu bir çalışma sayesinde çok büyük maddi güce erişeceğine, edilen duaların yakın zaman içinde kabul olacağına, kendisini çekemeyen insanları hayatından çıkaracağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada topraklı deniz görmek parasının ve ekmeğinin çoğalacağına, makam ve rütbe edineceğine, ruhen güzelleşeceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada torununu denizde görmek en yakın zamanda çok iyi haberler alacağına, harcadığının yerine çok daha fazlasını koymayı başaracağına, geleceğinin zenginlik ve mutluluk içinde geçeceğine alamettir.

Rüyada turuncu deniz görmek geçiminin rahat ve kolay olacağına, sadece kendisini düşünmeyip çevresindeki muhtaç kimselere de yardımda bulunacağına, yapılan atılımların rahat bir hayatın kapısını açacağına inanılır.

Rüyada tuz denizi görmek iş hayatında kendi ayakları üstünde duracağına, zorluklarla geçen bir dönemin biteceğine, birlikte olduğu kişiler arasında çok daha büyük bir bağın ortaya çıkacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada uçak deniz görmek mal mülk sahibi olunacağına, yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatılacağına, mutlu ve huzurlu bir döneme girileceğine alamet eder.

Rüyada uçsuz deniz görmek hedeflerine doğru emin adımlarla yol alacağına, kariyer planındaki basamakların hızlı bir şekilde çıkılacağına, halka hizmet etmek için yeni bir yola girileceğine, işle ilgili olarak uzun zamandan beri beklenen bir haberin kısa süre içinde alınacağına ve bu haberle ilgili olarak atılan adımların kişiyi başarıya, üst bir mevkiye ve zenginliğe götüreceğine yorulmaktadır.

Rüyada uçurum deniz görmek aile hayatında sevinileceğine, kısmetinin ve şansının hayatı boyunca devam edeceğine, hayatında kendisi için dönüm noktası sayılacak kararlar alacağına işarettir.

Rüyada umman denizi görmek çok hayırlı ve büyük kazançlar ve başarılar elde edeceğine ve ferahlığa kavuşacağına, çözüm bulmak için fikir danışacağına, gözyaşının dineceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada umrede deniz görmek çok güzel günler göreceğine, nur topu gibi bir bebeğin geleceğine, eğlencesinden ve lüksünden geri kalmayacağına alamettir.

Rüyada uzakta deniz görmek kısmetinin artacağına, tüm hayatının değişeceğine, sağlık problemleri nedeniyle zor günler geçiren bir kişiye maddi destekte bulunacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada uzayda deniz görmek sağlık sorunlarından ötürü daha doğal ve sağlıklı bir hayat seçileceğine ve düzelme yaşanacağına, stres yaptığı işlerde başarıya ulaşacağına, iyi bir kariyer edineceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada uzun deniz görmek rahatsızlık duyulan konularda büyük atılımlar yapılacağına, sorunlarını gidereceğine, çalışmalarını daha çok kişiye ulaştırabileceğine işaret eder.

Rüyada vapur deniz görmek zarar etme riskini en aza indireceğine, hem kendisini hem ailesini koruma konusunda daha rahat edeceğine, hastalıklara şifa bulunacağına tabir olunur.

Rüyada yabancı ülkede deniz görmek hayatında kendisini yıkacak, üzecek ya da hasta edecek kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşamayacağına, yapılan çalışmaların ve ortaya konan projelerin kar ve mutluluk getireceğine, büyük bir gönül ferahlığı duyacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada yağlı deniz görmek borcunun kalmayacağına, çok iyi ve sağlam dostluklar kurup birlikte çeşitli işlere girişeceğine, hayatın kendisine huzur ve kazanç getireceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada yapay deniz görmek fırsatların gün geçtikçe daha da artacağına, yapılan çalışmaların daha çok kazanç sağlayacağına, iş hayatında gireceği bütün işlerden hayırlı ve bol kazançlar ile çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada yarım deniz görmek ferahlayacağına, hafifleyeceğine, en sıkıntılı ve korkutucu anda bile Allah’ın yardım edeceğine, eğitimle ilgili verilen emeklerin boşa gitmeyeceğine işarettir.

Rüyada yaylada deniz görmek emeklerinin boşa gitmeyeceğine, dertlerin biteceğine, büyük bir iş için bir ortaklık kurulacağına, hayatına daimi olan kazancın, başarının ve mutluluğun geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada yeğenini denizde görmek iş hayatının her geçen gün daha iyi bir duruma geleceğine, kendi gelişimini destekleyen konulara açık durması ile daha iyi bir kariyer elde edeceğine, gönlünce yiyip içeceğine delalettir.

Rüyada yılanı denizde görmek eline geçen fırsatları başarılı ve büyük kazanç sağlayacak şekilde kullanacağına ve çok rahat edeceği bir döneme gireceğine, ard arda ortaya çıkacak hayırlı işlere, ortaya koyacağı çalışmalar sayesinde kendisine çok iyi bir mevkide iş bulacağına işaret etmektedir.

Rüyada yolculuk yaparken deniz görmek her şeyin istediği yönde ilerlemeye başlayacağına, kişiliğinde kendisine ve başkalarına zarar veren yönleri bularak iyileştireceğine, nazar eden insanların haddini bildireceğine inanılır.

Rüyada yolculukta deniz görmek iş hayatında çok tanınan ve güvenilen biri olunacağına, ileride çok mutlu olacağı evlilik hayatı için hayırlı bir başlangıç yapıp, birlikteliğe başlayacağına, kendine dikkat edeceğine ve bu nedenle hayatın kendisini yıpratamayacağına yorulmaktadır.

Rüyada yolda deniz görmek sıkıntılarından ve sorunlarından yakın bir zaman içinde hayırlısı ile kurtulacağına, zenginliğe sahip olacağına, amaçlarına nail olacağına işaret etmektedir.

Rüyada yolda giderken deniz görmek gösterilecek sabır ve azim sayesinde kötü giden her şeyin yoluna gireceğine, şansının ve kısmetinin bir ömür kendisine hayır getireceğine, yeni işlere gireceğine tabir olunur.

Rüyada yukarıdan deniz görmek suçlamalardan aklanılacağına, canın çektiğine ve gözünün gördüğüne ulaşma imkânı elde edeceğine, maddi anlamda rahatlamaya delalet eder.

Rüyada yüksek binadan deniz görmek sorunların ve sıkıntıların çözüme kavuşacağına, atılacak adımlar sayesinde herkes tarafından tanınan bir kişi olunacağına, tüm hayatını manevi değerlerine ve inancına uygun şekilde inşa edeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada yüksek yerde deniz görmek çok büyük ve güzel atılımlar gerçekleştireceğine, çok hayırlı bir insan olunacağına, kötülükle ve zorlukla karşılaşmayacağına inanılmaktadır.

Rüyada yükselen deniz görmek kolaylıklara, fırsatlara ve kısmetlere sahip olacağına, bedeninin şifa bulacağına, moralinin düzeleceğine, yaptığı her işte emeklerinin karşılığını en güzel şekilde alacağına, ahiret hayatının da güzel olacağına inanılmaktadır.

Rüyada yüzmek deniz görmek iş hayatında çok büyük atılımlar yapmak için harekete geçeceğine, kurulan ortaklıkların büyük başarı ve kazanç getireceğine, yeni bir ortaklık kurulacağına tabir olunur.

Rüyada zehirli deniz görmek sorunlarından kurtulacağına, aile bağlarının günden güne daha da kuvvetleneceğine, gönül gözünün açılacağına delalet eder.

Rüyada zemzem denizi görmek dualarının kabul olacağına, sahip olunan mal varlıklarına yenilerinin ekleneceğine, uzun zamandır görmediği aile dostlarını büyük bir mutluluk ve heyecan içinde karşılayacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada ziftli deniz görmek eline geçecek kazancın çok daha yükseleceğine, aile hayatının çok daha mutlu bir hal alacağına, edilen duaların Allah katında karşılığını bulacağına işaret ettiğine inanılır.

İnsan emeğini takdir etmek için ⭐Paylaş⭐ 🙏

Rüyanızı Gündüz Niyetine Hayra Yoralım

Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu sayfayı paylaşmayı ve kaydetmeyi unutmayın. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
39 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gulay

Selamunaleykum rüyamda deniz olmayan bir yer var bekarken oturduğum mahallede bir yer var orada normalde tarla var ama ben orada ara ara deniz oldugunu görüyorum ve dün akşam yine ayni yerde deniz olduğunu gördüm anlami ne acaba

Fatan

Merhabalar rüyamda deniz in içine uzanan iskele upuzun bir yol olmuş aileden birileri var, fotoğraf çektirmek için ben öne geçiyorum çekim için döneceğim esnada deniz çöl oluyor.donerken kenar dan uzay boşluğuna düşecek misim kendi gücümle ve kolayca kurtuluyorum.

Aslı

Gece rüyamda Maldivler gibi berrak açık mavi yer yer suyun içinde beyaz kumsalının göründüğü dalgaların gelip gittiği çok güzel bir denizi yukarıdan izliyordum. Birden 5 yaşındaki kız yeğenim korkusuzca içine girip yüzüyordu. Anneside müsaade ediyordu bu duruma Ben korkuyla izliyordum yeğenimi yukarıdan karanın üzerinden bakıyordum hem denize hem yeğenime

EMİNA

Merhabalar rüyamda yeryüzüne deniz suları iniyoyordu , benle bir kızım acele ile koşuşturak kaçiyorduk ,yalın ayakla terlik bulamiyordum , diğer çocuklarm ısrarlarıma rağmen gelmiyorlardi ,kaliyorlardu , bazı ölüleri ve farklı güzel insanlar görüyordum ,Allah iyilik versin inşallah yorumlayabilir misiniz?

Neşe

Her yer deniz bizim ev denizin ortasında biz kardeşimle denizde yüzüyoruz. Bir süre hava güneşli güzel Ben hastalanıyorum. Denizden çıkıyoruz. Bir eve giriyoruz. Evin sobasının borusu mutfağa doğru devriliyor gri kül oluyor her yer mutfakta da biri oturuyordu

Duygu ..evliyim

sahildeyim deniz var insanlar yüzüyor denizde bende dayımın oğlunun küçüklük halini görüyorum denize giriyor bende kumda onu bekliyorum bir anda gözümün önünden kayboluyor bende panik olup denize giriyorum denizin içinde koşuyorum deniz diz hizasında gibi denizin kenarında direklerde atlıcağı an alıp kucağıma eve gidiyoruz sonra çıkmak istiyor havuza gitmesine izin veriyorum ama tekrar gözden kayboluyor bende denize gittiği düşünüyorum camda denize bakıyorum çok güzel gözüküyor deniz

Umutlu

Merhaba, rüyamda Adana’ya gitmişim ve orada deniz kıyısında yürüyorum. Mevsim aslında kışmış ama rüzgar sıcağa yakın ılık bir şekilde hafifçe esiyor. Hava şimdi güzel ama yazın gelsek sıcak olurdu diye düşünüyorum. Yorumlamanızı rica ediyorum

Yasemin

Rüyamda bayağı dalgalı deniz gördüm hava kapalı denizin içinde o dalgada bir kaç kişi denizin içinde bense kıyıdan onlara bakıyorum denizin rengi griydi rüyamın yorumu nedir acaba

Leyla

Rüyada deniz kenarındayım ve denizin üstünde insanların bildiğini deniz üstünde gittiği eğlenceli birşey var insanlar arka arkaya oturmuş ve öndeki adamda gezdiriyor denizde bende binmek istiyorum ama adam bana uzaktan atlamam gerektiğini söylüyor ama yapamıyorum korkuyorum denize düşerim diye sonra adamla konuşup daha yakına getirmesini istiyorum ve adam getiriyor bende binip geziyorum

Anonim

Merhaba,ruyamda evimize yaşıtım karşı cinsten tanıdik bir misafir geldi.erkek kardeşim onunla ilgilendi.beraber evin kapısınınnönündeki kumsala gittiler.bizde gitmek istedik.en son annem diğer kardeşimle bana kapıyı eçtı.yüksekteydik ama kumsal kumuydu.bir tepe kadar yüksek,uçsuz bucaksız denizi gördüm.mavi ve dingindi.anneme misafirin yanına gitmek istediğimi söyledim.izin vermedi.duracaksan burda dur dedi.ben en son o tepede koşuyordum hafif hafif

Zekiye

Merhaba ben rüyanın çoğunu unuttum aklımda kalan tek şey bir şu birikintisi var fakat göl mü deniz mi bilmiyorum.deniyor ki gemilerin demir atmalarında kullandiklari gibi bi demir gibi bisey var deniliyor ki bu suya girince suyunun derinliği bile görünür.hazırlanmış bir araçla sanırım atacaklar yani suya.tabi su bulanık.onu atıyorlar. Gerçekten de suyun rengi açıldı ve suyun dibi göründü bu kadarini hatırlıyorum.acaba ne anlamı var

Gülay

Merhaba rüyamda, kiz arkadasim ölmüs olan annesinin esyalarini bir posete koymus ikimiz tutarak atmaya götürüyoruz. Küük bir poset. Bana icinden birsey almak istiyorsan al diyor. Almiyorum. Sonra yürüye yürüye böyle akarsu deniz mi bilmiyorum cok güzel mavi su. Köprünün üstündeyim. Oturulcak yerlerde var. Insanlar var diye atmiyorum. Bi kiz yaklasip bunu kendim yaptim sanirim satmak istiyordu. El yapimi birseydi üzerinde kendi resmi vardi . Kiz arkadasima onun resmini ben napicam diyorum.

Ahsen

Günaydınlar hocam anlam veremediğim bir rüya gördüm.
Karaman şehri ile hiç alakamız yoktur,ama oraya tatile gidiyormuş,ailemle ve orada deniz oluyor.
Eşim diyor ki bak birde deniz yok derler Karaman da diyor, karşıdan mavi görünen deniz içine giriyoruz, dalanlar var,etrafta rengi çokta saydam olmuyor,bir taraftan biraz ürkek bir şekilde suyun içinde duruyoruz, öyle sonra garip bir çıkışı oluyor ,akan suyla çıkıyoruz.Olumludur hakkımız da inşallah teşekkür ederim şimdiden

Fetih

Rüyada eski eşimin bana sendikanın hotelinde Doğum günü sürprizi olarak tatil ayarladığını gördüm

Bahriye Akkaya

Evimin odasının denize çıkması

Gül💐

Selamın aleyküm hocam rüyamda kız arkadaşın evine gidiyoruz. kızkardeşim ile çok eski odaları gezerken ablası mesaj attı kıza oda evde ağırlamaktan vazgeçti bi ara kucağıma kız bebeği alıyorum sağ elinde işaret ve yüzük parmakları yok ,daha sonra kız arkadsım bizi gezmeye çıkarıyor tekneye bindik denizde ki su bulanık koyu renkte teknenin önünde otururken sağ ayağım suya girdi korkuyorum timsah bişey çıkar yerse diye düşünürken ayağımı çıkamadım o sıra ablamda bacağımı içeri koydu. teşekkür ederim 🙏

Gamze

Merhaba,rüyamda yere uzanmış yatıyordum yanımda deniz vardı ve denizin içini derinliklerini görüyordum su tertemiz berraktı ortada kaya olduğunu gördüm. Ne anlama geliyor.

Nursena

Rüyamda deniz kenarında oturuyorum. Bir anda deniz aşırı dalgalanmaya başlıyor. Ve su sürekli bana çarpıyor. Ben hiç kaçmıyorum. Bu rüyayı son bir kaç aydır sürekli görüyorum.

tülin96nn

merhaba dün uykumda nişanlımla vapurla seyahat ettiğimi gördüm. Vapurun üst katında oturmuş denizi seyrediyorduk. Deniz masmavi ve berraktı çok güzel gördüm. Vapurdan inip deniz kenarında el ele gezindik, sonra onun telefonu çaldı. konuşmaya başladı suratı düştü ,dedim noldu. Annem eve çağırıyor dönmem gerek dedi bana. beni orda bırakıp yanımdan gittiğini gördüm.