Rüyada Dut Görmek

Rüyada dut görmek huzurunun, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, ekmeğini alın teri ile kazanacağına, sırtının yere gelmeyeceğine, psikolojisini bozmayan rüya sahibinin her kötülükte bir fırsat göreceğine, yaşadığı bir hayal kırıklığını telafi edeceğine, kazancının artacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyanın manasına göre rüyayı gören kişinin yaşayacağı felaketlerden burnu dahi kanamdan kurtulmayı başaracağına, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, sevdiklerinin kıymetini her daim bileceğine, ömrü boyunca yardıma muhtaç kimselere yardım elini uzattığı bir hayat sürdüreceğine, zafer elde edeceğine, sevdiği kişiler ile güzel günler göreceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüyada ağaçta dut görmek sevilen kişilerle girilecek bir işte büyük ses getirecek çalışmalara imza atılacağına, zarar veren bir arkadaşı ile yolları ayırmaya karar vereceğine, aile hayatı içinde birlik ve beraberlik sağlanacağına, korkularını yeneceğine, arkadaşından alacağı bir yatırım fikrinin çok büyük bir kazanç getireceğine, hayatının güllük gülistanlık geçeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada avuç içinde dut görmek bekar kimseler için ise muradının gerçek olup, güzel bir evlilik yaşanacağına, manevi yönlerinin güçleneceğine, sıkıntıların ardından neşe dolu günlerin de sizi beklediğine inanılır.

Rüyada avucunda dut görmek şansının ve bahtının döneceğine, yeni bir birlikteliğe yelken açılacağına, mesleğinde çok başarılı olacağına, aile hayatında ve iş hayatında güzel günler yaşanacağına, insanlar arasında sağlam ve sarsılmaz bir yer edineceğine, yeni işlere girmek için çeşitli adımlar atılacağına alamet eder.

Rüyada bozuk dut görmek rızkında ve malında artma olacağına, sorumluluk alacağına ve karşılığında başarı elde edeceğine, saygı göreceği gibi, itibarıyla da sosyal hayatta isim yapacağına, sıkıntıların ve sorunların yakın zaman içinde çözüme kavuşacağına, kendinde rakiplerini ve düşmanlarını alt edecek kudreti bulacağına, işlerinde berekete kavuşacağına inanılmaktadır.

Rüyada büyük dut görmek çok sevdiği ve değer verdiği insanlara iş hayatında daha önce karşılaşılmamış kadar büyük fırsatlar elde etmelerinde çok büyük bir yardımda bulunulacağına, tez zamanda duyulacak hayırlı bir habere, rahatsızlık duyulan konularda büyük atılımlar yapılacağına rivayet etmektedir.

Rüyada çok dut görmek hata yaptığı insanlardan af dileyeceğine, mutlu olacağına, üstlendiği bir işte yol kat edeceğine, dertlerin ve sıkıntıların çözüm bulacağına, yapılan hataların telafi edileceğine, büyük bir ortaklık yapılacağına, içinde bulunduğu hatadan kurtulup doğru bir hamle yaparak çok daha rahat edeceği bir proje gerçekleştireceğine delalet etmektedir.

Rüyada çok fazla dut görmek kazancın daha da artacağına, sağlık sorunlarının sona ereceğine, hayırlı bazı kişiler ile yeni projelere girmek için ortaklık kuracağına, kıtlığın kaybolup yerine bolluğun geleceğine, mutlu bir beraberlik yaşanacağına, zor zamanların kolay bir şekilde atlatılacağına, yardıma muhtaç insanlara yardım edeceğine ve kişiliği ve dürüstlüğü ile insanlar tarafından el üstünde tutulan biri olacağına alamettir.

Rüyada çürük dut görmek dertlerin sonlanacağına, maddi ve manevi olarak çok iyi bir noktaya geleceği bir çalışma gerçekleştireceğine, her zaman şükür içinde olacağına, sevincinin sabun köpüğü gibi sönmeyip, ömür boyu devam edeceğine, çok hayırlı ve büyük kazançlar sağlayacak adımlar atılacağına, sevilen ve değer verilen bir kişi ile ortaklık kurulacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada dalında dut görmek geçim derdinin olmayacağına, çok sevilip sayılacağına, daha zengin hale geleceğine, yakınındaki evli bir çiftin üzüntülerinin geçmesi için yardımcı olacağına, maddi ve manevi olarak yaşanan tüm eksikliklerin giderileceğine, yeni kazanç kapılarına ulaşılacağına, hastalıklara şifa bulunacağına, yaşanan sıkıntılardan, zorluklardan ve zahmetten kurtulacağına ve dertlerinin bitmesiyle kuş gibi hafifleyeceğine, dertlerini, sıkıntılarını ve sorunlarını geride bırakacağına rivayet eder.

Rüyada ekşi dut görmek imkânların gün geçtikçe daha genişleyeceğine, yanına kötülük uğramayıp, her zaman salih kişilerle birlikte olacağına, yakın bir zaman içinde çok sorun yaratan bir konuyu çözüme kavuşturacağına, hayatının çok daha kolay hale geleceğine, işlerinin açılmasının ve kazancının artmasının avantajlarını kullanmayı başaracağına, kalben çok büyük bir ferahlık yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada elinde dut görmek işiyle büyük sükse ve ün yapacağına, etrafındaki kimselerin kötü gününü paylaşacağına, kendisini iyi hissedeceğine, hayallerin kısa süre içinde gerçekleşeceğine, birden fazla işyeri sahibi olacağına ve çalışmalarını kusursuz şekilde başarıyla sürdüreceğine, toplumun önde gelen kişileri arasına gireceğine işaret eder.

Rüyada ermiş dut görmek çevresinin hayırlı kimselerle dolacağına, sağlıklı bir hayat sürdürüleceğine, aile hayatında çok güzel günler görüleceğine, yaşamının takdir belgeleri ve ödüllerle dolacağına, çok hayırlı ve güzel fırsatlar yakalayacağına, kendisine kötülük yapan bir kişiyi daha dikkatli davranarak yenilgiye uğratacağına inanılır.

Rüyada ezilmiş dut görmek görmediği yerlere gideceğine, kendisine müjdeli haberlerin iletileceğine, toplum nazarındaki saygınlığının ve itibarının yükseleceğine, kötü günlerde elini kolunu bağlayıp, ağlayıp sızlayacak kadar acizlik içinde olmaya izin vermeyeceğine, daha dikkat çeken ve iş konusunda tercih edilen bir kişi olunacağına, zengin bir hanımdan yardım görüleceğine alamet eder.

Rüyada ham dut görmek bir dostunun çok büyük bir kazanç elde etmesini sağlayacak iş için yardımcı olacağına ve üzüntüsünü bölüşmek için yakın bir zamanda çok çaba göstereceğine, aile hayatı içinde yaşanan kötü günlerin geride kalacağına, evine huzur ve bereketin geleceğine, işlerinin hiçbir zaman aksamayacağına, geç de olsa kendine mutlaka şifa olacağına, maddi ve manevi olarak çok iyi bir noktaya gelineceğine, tartışmaların ve sürtüşmelerin sona ereceğine yorulur.

Rüyada horum dutu görmek maddi olarak çok rahat edilecek bir döneme girileceğine, hayırlı ve güzel adımlar atılacağına, ekonomik olarak rahatının ve gücünün yerine geleceğine, atılacak adımlar sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, şartlar ne olursa olsun her şekilde dik duracağına, içinde bulunduğu zararları ve borçları bitireceğine inanılır.

Rüyada incir dut görmek daha fazla başarı kazanılacağına, aile ve iş hayatının eskisinden de iyi olacağına, büyüklerine karşı saygılı ve vefalı biri olacağına, yaptığı işlerde çok büyük kazanca sahip olacağına, moralinin ve keyfinin yerine geleceğine, ailesinin öğütlerini dinleyip, sözlerinden çıkmayacağına alamet eder.

Rüyada kan dutu görmek huzur duyacağına, eline geçen fırsatları çok hayırlı bir şekilde değerlendireceğine, yeni ve çok kazanç sağlayacak projelere girerek çok başarı kazanacağına, zorlukların çok kolay bir şekilde çözüme kavuşacağına, işlerini yoluna koyarak ailece mutlu günler geçireceğine, ele geçen para miktarının artmasıyla kişinin yepyeni bir hayata adım atacağına alamet eder.

Rüyada kışın dut görmek karşısına hayırlı kişilerin çıkacağına, elini attığı her işten alnının akıl ile çıkacağına, hayırlı bir yola girileceğine, hasreti çekilen bir kişiye çok yakın bir zaman içinde kavuşulacağına, ticaret hayatına atılacağına, uzun ömürlü bir kişi olunacağına, yaşam tarzında büyük değişiklikler yapılacağına yorulmaktadır.

Rüyada kızıl dut görmek yaşadığı sıkıntıların ve sorunların yakın bir zamanda eşi ile yaptığı el birliği sayesinde sona ereceğine, zor durumların tatlıya bağlanacağına, çok sevinçli haberler alacağına, sevdiği kişiler ile birlikte hayırlı kazançlar elde edeceği projeler ortaya koyacağına, aile hayatında yaşanan tatsız durumların sona ereceğine, büyük bir azimle çabalayarak kendi işini kuracağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada kocaman dut görmek ferahlayacağına, esenliği bulacağına ve hoş zamanlar geçireceğine, az çalışarak çok gezeceğine, üzüntüden ışığı sönmüş olan gözlerinin yeniden parlayacağına, güzel günlerin en sonunda geleceğine, sıkıntılarını ve yaşadığı zor günleri geride bırakacağına, yakın bir akrabayla kurulan ortaklık sayesinde her şeyin çok daha iyi bir hal alacağına inanılır.

Rüyada kurtlu dut görmek işlerinin istediği yönde ilerleyeceğine ve hayatına sakinliğin hâkim olacağına, mesleğindeki engellerin ortadan kalkacağına, toplumun sevgisini daha fazla kazanacağına, yaşama daha farklı bir pencereden bakacağına, hayırlı bir şekilde başlayan işlerin birbiri ardına fayda getireceğine, aile bireylerinin birbirlerine verecekleri destekler sayesinde işlerin eskisinden daha iyi ve daha büyük bir hale dönüşeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada mavi dut görmek yapılan hataların telafi edileceğine, çok zor durumlardan neredeyse en zirveye çıkılacağına, imza ve söz yetkisi edineceğine, çektiği sıkıntıya rağmen bir an olsun yılmayacağına, dost ve akrabalarından alacağı yardım sayesinde çok zor durumlardan kurtulacağına, çekilen zahmetin sona ereceğine işaret etmektedir.

Rüyada mevsimi dışında dut görmek yaşadığı çevreye aykırı gelecek şeyler yapmayacağına, yakın bir zaman içinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, hayırlı bir eşe, doğru yolu bulacağına, çözümlere kavuşacağına, rahata ereceğine, başarılı işlere girileceğine ve gelecek planlarının çok başarılı olmasını sağlayacağına, her zamankinden daha iyi projeler ortaya konacağına inanılmaktadır.

Rüyada mevsimsiz dut görmek yakın bir arkadaştan gelecek iş fikrinin değerlendirileceğine, herhangi bir sıkıntı yaşamadan çok büyük sorunların üstesinden kolayca geleceğine ve yakın bir zaman içinde iş hayatındaki ve sosyal hayatındaki birçok kişinin, çok kıskanacağı bir kişi olacağına, isteklerini yerine getireceğine, gittiği yolda muvaffak olacağına, yaşanan üzüntülerin telafi edilmesi için bir yakınından destek alacağına, kalabalık bir eğlence mekânında keyifli ve zevkli vakit geçireceğine alamet eder.

Rüyada mor dut görmek kendi kabuğuna çekileceğine, hayal ettiği şeylere yakın bir zaman içinde kavuşacağına, iş konusunda yeni bir atılım yapmak için niyetlenileceğine inanılır.

Rüyada olgun dut görmek üzüntülerin, dertlerin ve endişelerin sona ereceğine, yepyeni ve hayırlı iş kapıları açılacağına, mutluluğun günden güne daha da artacağına, aksiliklerin alınacak yardımlar sayesinde aşılacağına, işindeki verimliliğinin artacağına, rahat nefes almaya başlayacağına, gönül yaralarının iyileşeceğine yorulur.

Rüyada olmuş dut görmek sağlık sorunlarının ve borçlarının biteceğine, işiyle ilgili hedeflerinin zamanı geldikçe, inancı, çalışkanlığı, azmi ve kendine olan özgüveni sayesinde gerçekleşeceğine, moraline, sağlığına ve huzuruna kavuşacağına, üzüntülerinin kısa bir süre içinde kaybolup gideceğine, yaşadığı üzüntülü ve kötü durumların hiç sorun yaratmadan ortadan kalkacağına, sağlık sorunlarının son bulacağına, anne baba duasının alınacağına ve yardıma muhtaç kişilere yardım edileceğine, kişinin adına ve ekmeğine leke sürmeyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada renkli dut görmek beklenmedik bir yerden büyük parasal destek geleceğine, binbir türlü zahmet çektiği bir işte başına gelen kötü olayların kısa süre içinde düzeleceğine, tartışma yaşadığı kişilerden helallik alacağına rivayet etmektedir.

Rüyada salkım dut görmek mal mülk sahibi olunacağına, hayal ettiği şeylere kısa bir zaman içinde ve hiç sıkıntı çekmeden kavuşacağına, yeni kısmetlere nail olacağına, doğruluktan ayrılmayacağına, tüm risklerine rağmen büyük ve çekişmeli ihalelere gireceğine ve sonucunda istediğini elde etmeyi garanti altına alacağına, yaptığı işlerde her zaman dürüst ve namuslu davranacağına rivayet etmektedir.

Rüyada sarı dut görmek muradının olacağına, gönül bağı kurulmuş olan bir kişi ile evlilik yolunda bazı kararlar alınacağına, hayırlı, bereketli ve rahat bir hayat yaşanacağına işaret etmektedir.

Rüyada sepette dut görmek adımlarını dikkatli atıp iyi yerlere geleceğine, kendisi ile baş başa kalacağına, sorunlu geçen işlerinin yoluna gireceğine, büyük bir ortaklığa girileceğine, yapılan çalışmaların daha çok insan için ekmek sağlayacağına, rakiplerin üzüleceği bir haberle sevinç duyulacağına işarettir.

Rüyada tabakta dut görmek iş hayatında sevdiklerinin desteğini alarak adımlar atacağına, rahatlığa kavuşacağına, aklına koyduğu her işi gerçekleştirme fırsatı elde edeceğine, gireceği bazı çalışmalarda çok büyük başarılar elde edeceğine, işyerindeki performansının artması için izlenen bir yolun çok iyi sonuçlar vereceğine, büyük bir gönül ferahlığı duyacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada toplanmış dut görmek uğranılan zararın çok kısa sürede telafi edileceğine, hayallerin gerçekleştirileceğine, mutlu olacağına, çocuklarının ve torunlarının daima dizinin dibinde yaşayacaklarına, onlarla doyasıya ve uzun vakit geçirme mutluluğuna ve şansına nail olacağına, mesleğinde güzel ve akıllı atılımlar gerçekleştireceğine, kazancın artması ile birlikte yardıma muhtaç kişilere yardım edileceğine rivayet eder.

Rüyada üzüm dut görmek karlı olacak yatırımlardan önemli oranda kazanç elde edeceğine, gerginliğin biteceğine, başarıya giden yolların açılacağına, hayatının çok daha iyi duruma geleceğine, çok mutlu ve huzurlu bir hayat sürüleceğine, etrafındaki insanlara ve akranlarına örnek olarak gösterileceğine, yeni bir işe gireceğine alamet eder.

Rüyada yaş dut görmek sorunlarından kurtulup borçlarını bitireceğine ve çok güzel ve hayırlı işlere imza atacağına, arabalara ve topraklara sahip olacağına, kendisini çok huzurlu hissedeceğine, dertlerin sona ereceğine, borçlarını ödeyeceğine, gülen yüzünün hiç solmayacağına alamet etmektedir.

Rüyada yerde dut görmek sorunlarını çok rahat bir şekilde ve herhangi sorun yaşamadan bitireceğine, rahatlığa ve mutluluğa kavuşacağına, sahip olunan mal varlıklarına yenilerinin ekleneceğine yorulmaktadır.

Rüyada yere dökülmüş dut görmek uzunca bir süre ayrı kaldığı bir sevdiği ile bir araya gelip, hasretle sarılacağına ve ayrı kaldığı yılların özlemini gidereceğine, çok güzel işler yaparak çok büyük paralar kazanılacağına, zor günlerin biteceğine, aradığı aşkı bulacağına, bir şekilde daha rahat bir kişi olup kendisine çeşitli kurallar koyacağına, kırılan kalplerin tamir edileceğine yorulmaktadır.

Rüyada yeşil dut görmek istediği her şeye ulaşabileceğine, amaçlarına nail olacağına, hayat içinde çok saygın bir konuma geleceğine, gurur duyacağı işlerin mimarı olacağına, mutluluktan havalara uçulacağına, tartışmalardan ve kavgalardan uzak durup daha insancıl, daha sakin ve daha anlayışlı biri olacağına inanılmaktadır.

Sayfayı Kaydet

Rüyanızı Gündüz Niyetine Hayra Yoralım

Rüyanızı yorumlanmak üzere göndermek için lütfen önce yukarıdaki "Sayfayı Kaydet" bölümündeki düğmelerden birini kullanın. Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu bağlantıya ihtiyacınız olacak. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim

Hayırlı günler, rüyamda sol kulağımdan gelen sesler az geliyordu ve elimi kulağıma attığımda kulağımdan dut çıkartıyordum. Bunun bir manası var mıdır acaba ?

İbrahim

Teşekkür ederim yorumunuz için sağolun

Seval

Rüyamda kırık sepet içindeki sarı dutlar döküldükçe avuçlayıp tekrar aynı kırık sepete koymaya calışıyordum panikle çok etkisinde kaldım rüyanın tabiri nedir acaba

Cengiz Tezc

rüyamda komşumun bahçesindeyim önümde küçük bir dut ağacı hava soğuk kapalı kış ayı ağacın bir dalı beyaz dut dolu bir dalı kurumuş