Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada kertenkele görmek eve huzurun ve bereketin geleceğine, zararların sevilen kişilerden alınacak yardım ve destek ile telafi edileceğine, duaların kabul olacağına, geçim sıkıntısının ve para derdinin olmayacağına, maddi ve manevi olarak çok rahata erileceğine, kendini çok iyi hissedeceğine, içinin rahatlayacağına, stres yaratan durumların ortadan kaldırılacağına yorulmaktadır.

Rüya ansiklopedisine göre rüyayı görenin emeklerinin karşılığını almaya nail olacağına, kendisine ev alacağına, çok büyük bir işin başına getirilmeye, halinin vaktinin iyi olacağına ve besmele çekerek atacağı yeni adımlarla muradına ereceğine, karşısına çok büyük fırsatlar çıkacağına, ele birçok fırsat geçirileceğine inanılır.

Rüyada alaca kertenkele görmek dünya malına kavuşulacağına, işlerin açılacağına, hayırlı yollara gireceğine, hayat içinde çok saygın bir konuma geleceğine, işleri baltalamak ve kazanılan başarıları kötülemek isteyen kişilerin yenilgiye uğratılacağına ve zararların telafi edileceğine işarettir.

Rüyada arizona kertenkelesi görmek borçların kısa zamanda ödeneceğine, üzüntülerin ve sıkıntıların yakın bir zaman içerisinde ortadan kalkacağına, gelecek zamanlar için tasarruf yapacağına, umutsuzluğa ve geçim sıkıntısına düşmeyeceğine işaret eder.

Rüyada ayaksız kertenkele görmek her arzunun kişiyi mutlu edecek şekilde gerçek olacağına, yazgısının güzelleşeceğine, yapacağı işler sayesinde terfi alacağına rivayet etmektedir.

Rüyada bahçede kertenkele görmek yaptığı bazı işlerde kendisini en iyi şekilde göstereceğine, işlerin bir sayede çok güzel bir hal alacağına, maddi rahatlık yaşayan kişinin ailesiyle beraber kalkınacağına delalet eder.

Rüyada banyoda kertenkele görmek geçimini daha kolay şekilde sağlayacağına, rakiplerin yapacağı bazı kötülüklerden bertaraf edileceğine, yüzünün güleceğine, umutlarının tazeleneceğine, ruhunun şifa bulacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüyada benekli kertenkele görmek rahat edilecek bir döneme girileceğine, erken evlilik yapacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından kısa bir zaman içinde kurtulacağına delalet etmektedir.

Rüyada böcek kertenkele görmek hayırlı bir kısmet ile dünya evine girip mutlu olacağına, hayatının zahmetsiz ve çilesiz geçeceğine, işlerinin artacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada camide kertenkele görmek sorunların en kısa zamanda sona ereceğine, ileride en yetkili makamlara geleceğine, çalışmalarının dikkatleri üstüne çekmesi sonucu büyük miktarda paraya sahip olacağına alamet eder.

Rüyada cebinde kertenkele görmek gönül ilişkilerine ağırlık verileceğine, hayatına huzurun ve mutluluğun daim olacağına, olumsuz şekilde etkilendiği olayları unutmaya başlayacağına yorumlanır.

Rüyada çiftleşen kertenkele görmek önemli işler yapacağına böylece toplumda çok sevileceğine, gayrimenkul işine girileceğine, herkesin takdir ettiği ve saygı duyduğu bir kişi olunacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada denizde kertenkele görmek mesleğinde önemli aşamalar kaydedeceğine, çocukluktan beri hayali kurulan ve her zaman çok istenen şeylere ulaşılacağına ve çok güzel ve hayırlı bir hayat sürüleceğine, mesleki olarak hakim, avukat veya polislik gibi önemli kamu görevlerinde bulunacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada dev kertenkele görmek sevdiği kişi ile çok güzel bir birliktelik yaşayacağına, uzun zamandan beri birlikte olduğu kişiyi çok sevindireceğine, dertlerin ve sorunların bir şekilde aşılacağına tabir olunur.

Rüyada el öpen kertenkele görmek uzun zamandan beri canını sıkan durumların düzeleceğine, üzüntülerinin yerini sevincin ve mutluluğun alacağına, her zaman dürüstlüğü, azmi ve çalışkanlığı ile takdir toplayacağına rivayet etmektedir.

Rüyada elinde kertenkele görmek çok zor bir durumda kalan bir sevdiğine yardım edeceğine, yaşadığı bir rahatsızlığın yakın bir zamanda son bulacağına, büyük bir azimle çabalayarak kendi işini kuracağına, etrafındaki insanlara başları sıkıştığında yardım edeceğine, tahmin edilenden daha çok kazanç elde edileceğine yorulmaktadır.

Rüyada erkek kertenkele görmek eline geçen fırsatların hepsinin çok büyük hayır getireceğine ve yakın zaman içinde başarılı adımlar atılacağına, sağlığının ve keyfinin bir ömür süreceğine, rakiplerle yapılan mücadelede kazanan taraf olunacağına delalettir.

Rüyada evcil kertenkele görmek sorunların daha kolay ve daha hızlı bir şekilde çözüm bulacağına, işe giren herkesin kalkınacağına, kısa süre içinde işlerin büyütüleceğine, girilen bir borç yükünde aile fertlerinin her birinin üzerine düşen neyse yerine getireceğine, kısa süre içinde büyük maddi gelir elde edeceğine, hayal ettiği şeylere kısa zaman içinde kavuşacağına delalettir.

Rüyada eve giren kertenkele görmek girdiği işlerde çok yeni fikirler ortaya koyarak her zaman daha iyi olmaya çalışacağına, Allah’ın izni ile çok rahat edileceğine, epey zamandan beri üzerinde kafa yorulan bir çalışmanın kısa süre içinde hayata geçirileceğine, iş dünyasında yeni kapılar açılacağına delalet etmektedir.

Rüyada gri kertenkele görmek hedeflerinin gerçekleşeceğine, rızkının her geçen gün daha da artacağına, uzun bir zamandan beri emek verilen bir işte usta olunacağına, kaçırılan fırsatların tekrar ele geçirileceğine yorumlanır.

Rüyada gümüş kertenkele görmek bolluk ve bereket içinde bir yaşama merhaba denileceğine, bulunacak bir kaynak sayesinde bir projenin vakit kaybedilmeden hayata geçirileceğine ve zenginliğe sahip olunacağına, aile bireylerinin çok mutlu ve huzurlu olacağına işaret etmektedir.

Rüyada hamile kertenkele görmek kendisini üzen ve sıkıntıya sokan durumların yakında düzeleceğine, karşılaşılan kötü bir durum karşısında moral ve motivasyon sağlayacağına, zengin ve gösterişli biri olarak anılacağına tabir olunur.

Rüyada havuzda kertenkele görmek ailesi ve diğer yakınları ile koyu muhabbette olacağına, rızkın kazandığı başarılar oranında çoğalacağına, verilen sözlerin yerine getirileceğine, beklenen bir mevkiye terfi alınacağına delalettir.

Rüyada iki tane kertenkele görmek büyük sorunlar yaşayacağı bir dönemi neredeyse hiç zarar görmeden atlatacağına, sağlığına geri kavuşacağına, kendisine ve yaşamına çeki düzen vereceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada iri kertenkele görmek iş hayatında sürekli köstek olan kişilerin yenilgiye uğratılacağına, çok büyük atılımlar yapılacağına, yapacağı çalışmaların çok büyük başarılar kazandıracağına rivayet etmektedir.

Rüyada irili ufaklı kertenkele görmek kazancının iki kat artacağına, endişe duyulan konuların kısa zamanda çözüleceğine, şansının geri döneceğine işarettir.

Rüyada kabede kertenkele görmek kendisini kötü hissettiren duygu, düşünce ve hatta kişilerden uzaklaşacağına, kariyerinde adım adım ilerlediğine ve çok büyük başarılar kazanıp zengin olacağına, işine, kendisine ve yaşamına çeki düzen vereceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada kaçan kertenkele görmek yakın bir zamanda önemli kararlar vermek zorunda kalacağına, kısa bir aradan sonra iş hayatına tekrar dönüleceğine, kendisini kıskanan ve yolunu kesmeye çalışan rakiplerine fark atacağına alamet eder.

Rüyada kafeste kertenkele görmek sorunlarını ve sıkıntılarını kimseden yardım almadan çözüme ulaştıracağına, her işte başarı elde ederek düşmanları zayıflatacağına, şimdiye kadar hiç sevinmediği kadar sevineceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada kahverengi kertenkele görmek işlerin yakın bir zaman içinde açılacağına, kısmetlerinin hiç kesilmeyeceğine, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına rivayet etmektedir.

Rüyada kanatlı kertenkele görmek keyfinin, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, kendisine çok daha hayırlı ve güzel bir hayat kuracağına, hem ruhsal hem parasal olarak çok iyi olunacağına inanılır.

Rüyada kocaman kertenkele görmek iş hayatında yaşadığı duraklamanın sona ereceğine, sosyal hayat içinde çok sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına, hayır, iyilik ve güzellik bulacağına rivayet etmektedir.

Rüyada kolunda kertenkele görmek yakın çevresinden ve komşularından ilgi ve şefkat göreceğine, helalinden kazanarak huzur içinde yiyeceğine, hiçbir üzüntü ve sıkıntı yaşamayacağına, çok büyük başarılar kazanacağına ve huzura ereceğine rivayet eder.

Rüyada konuşan kertenkele görmek hayatın kendisine istediklerini getireceğine ve hoş sürprizler hazırlayacağına, davranışlarına ve tutumuna yeniden özen göstererek, üzerindeki kötü imajı sileceğine, sevilen bir kişi olunması sayesinde her zaman insanların desteğine mazhar olunacağına ve zor zamanlar geçiren bir akrabaya yardım edileceğine işaret etmektedir.

Rüyada koynunda kertenkele görmek işlerinin günden güne açılacağına, gelişmelerin olumlu olacağına, rahat bir hayata kavuşacağına alamet eder.

Rüyada kum kertenkelesi görmek sağlığının ve sıhhatinin yerine geleceğine ve hastalıkların iyileşeceğine, yeni bir kazanç kapısı bulunacağına, epey bir süreden beri inişli çıkışlı seyreden işlerin düzene gireceğine, sakin ruh halini iş ortamına da uygulayacağına rivayet eder.

Rüyada kurbağa kertenkele görmek eskisinden çok daha motive olmuş şekilde hareket edeceğine, olumsuz gibi görünen olayların son bulması ile hiçbir sorun yaşanmayacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından en kısa süre içerisinde kurtulacağına tabir olunur.

Rüyada kurumuş kertenkele görmek uzun zamandan beri kurulan hayallerin teker teker gerçekleştirileceğine, ailesine daha güzel günler yaşatmak için uğraşacağına, yaşanan tartışmaların sona ereceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada kuyruksuz kertenkele görmek Allah’ın iman gücü yüksek kulları arasında olacağına, ailesine daha çok zaman ayıracağı gibi, işlerini evlatlarına veya çok güvendiği insanlara emanet ederek dinlenmek isteyeceğine, kazancının artacağına rivayet etmektedir.

Rüyada mezarlıkta kertenkele görmek bir yakınının sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulması için çok büyük bir destek olacağına, işlerinin büyüyeceğine, işleri yoluna sokacağına yorulur.

Rüyada minik kertenkele görmek maddi olarak yaşanacak bir ferahlık sayesinde özgüvenin tekrar kazanılacağına, ilerleyen zamanlarda istediği neticeye ulaşacağına, sıkıntıların aşılacağına delalettir.

Rüyada mor kertenkele görmek büyük çalışmalar ve hayırlı projeler gerçekleştirileceğine, uzun zamandan beri ters giden işlerinin düzeleceğine, saygınlık göreceğine, sevilen ve iyi anılan kimse olacağına rivayet eder.

Rüyada mutfakta kertenkele görmek kötü ve tatsız olaylar yaşamadan yoluna devam edeceğine, hayatının afiyet içinde geçeceğine, ettiği duaların kabul olması sayesinde çok büyük bir ferahlığa çıkacağına delalettir.

Rüyada okulda kertenkele görmek kazancının ve rızkının garanti olacağına, maddi ve manevi olarak daha iyi bir duruma geleceğine, gittiği yerde çok iyi işler gerçekleştireceğine, sorunlarından ve sıkıntılarından kurtulmak için çok büyük bir adım atacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada ölmüş kertenkele görmek büyük başarılar kazanmak için çıktığı yolda hiç beklemediği kadar güzel günler ve hayırlı çalışmalar göreceğine, çok büyük bir saygınlığa kavuşacağına, rızık elde edeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada ölü kertenkele görmek rahata ereceğine, hiç bir şeyin eksikliğini ve yokluğunu hissetmeyeceğine, oluşan zararları telafi etmek için yeni ve çok daha büyük işlere gireceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada oluklu kertenkele görmek deyim yerindeyse ayağının tökezlemeyeceğine, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, kendisine çok büyük zarar veren durumların sona ereceğine, rahat bir yaşama kavuşulacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada oyuncak kertenkele görmek bir dostunun tavsiyesi ile içinden çıkılmaz hallerden kurtulacağına, bereketli ve rahat bir hayat yaşanacağına, sağlık sorunlarından yakın zaman içinde kurtuluşa ereceğine işaret eder.

Rüyada parlak kertenkele görmek tüyü bitmemiş yetimin rızkına göz diken kimselerle savaşacağına, bir süre sorun yaşasa da daha sonra çok daha iyi bir şekilde ilerleme kaydedeceğine, kazancının ve rızkının kesilmemesi için düzenli olarak fitre vermeyi ihmal etmeyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada pembe kertenkele görmek beklentilerine ulaşacağına, başarılı bazı çalışmaların ardından çok istediği ve uzun zamandan beri hayalini kurduğu şeylere kavuşacağına, kişinin endişe ettiği konuları sabır ve azim göstererek çözebileceğine delalettir.

Rüyada rengarenk kertenkele görmek bir anda yükseleceğine, yapılan hataların hızlı bir şekilde telafi edileceğine, daha çok gelir getiren bir işe sahip olunacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada renk değiştiren kertenkele görmek alınacak bir kararla kişinin kendisine ait bir yuva kurmak için girişimlerde bulunacağına, kararsız kaldığı bir konuda en doğru olanı bulacağına, sağlık sorunlarından kurtulacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüyada saçında kertenkele görmek gönül hoşluğu içinde olacağına, sıkıntılarından kurtulması sayesinde rahat bir nefes alacağına ve kendini çok iyi hissedeceğine, zaman içinde daha hayırlı ve daha güzel bir mevkiye geleceğine, zararlarını alacağı destek sayesinde ortadan kaldıracağına, iş dünyasına yeni atılmış bir kişiye akıl hocalığı ve yol göstericilik yapılacağına yorulur.

Rüyada saçta kertenkele görmek epey bir zamandan beri uzakta olan ve çok büyük bir özlem duyulan kişinin yakında döneceğine, tartışma yaşadığı insanlar ile arasındaki sorunları bitireceğine, hastalıklarının ve maddi sıkıntılarının çözüleceğine tabir olunur.

Rüyada şeffaf kertenkele görmek iş ve aile hayatında saygınlık kazanacağına, çevresinde olup bitenlerin farkına vardığı gibi, her zaman akıllıca hamleler yaparak başarısının önündeki engelleri tek tek temizleyeceğine, fırsatları tam zamanında değerlendireceğine delalet eder.

Rüyada sırtında kertenkele görmek kötü günlerin arkada kalacağına, zararlı bir alışkanlığın terk edileceğine, kısa süre içinde kazancını epey arttıracağına delalet etmektedir.

Rüyada şişman kertenkele görmek emrinde insan çalıştıracağına, çok hayırlı şeylere imza atacağına, iyi kazanç getirecek bir işte ortaklığa girileceğine yorulur.

Rüyada su kertenkelesi görmek çalışmaların kısa süre içinde büyük prestij kazandıracağına, asık yüzlerin güleceğine, yaptığı çalışmaların rağbet görmesinden ötürü çok büyük bir sevinç duyacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada sürüngen kertenkele görmek kazançlı işler yapacağına, moralinin yerine geleceğine, hayatına bakacağına rivayet eder.

Rüyada tarlada kertenkele görmek geçimin kolaylaşacağına, manevi rahatlamaya erileceğine, çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiği için çok büyük kazançlar elde edeceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada tavanda kertenkele görmek aile bireyleri arasında birlik ve beraberliğin sağlanacağına, rahat edeceğine, bereketli ve bolluk içinde hayat bir yaşayacağına alamet etmektedir.

Rüyada timsah kertenkele görmek kötü niyetli kişilerin aile bireylerinden uzaklaştırılacağına, arkadaşlarıyla dayanışma ve sevgi içinde olacağına, ailesini mutlu edeceğine delalettir.

Rüyada tuvalette kertenkele görmek sağlıklıysa ömrünün hep sağlıklı olacağına, gönlüne göre yaşamanın yollarını bulacağına, sosyal çevreden arkadaş olunan bir kişi ile evlilik yolunda hayırlı bir adım atılacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada uçan kertenkele görmek rızkının çok daha çeşitli hale geleceğine, çok uzun bir zamandan beri hiç görmediği ve çok özlediği bir kişi ile karşılaşacağına, hayatında olumlu gelişmelerin olacağına, kazancın her daim artacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada ufak kertenkele görmek projelerin ve çalışmaların çok ses getireceğine, hiçbir üzüntü ve sıkıntı yaşamayacağına, katı düşüncelerinden ve tavırlarından vazgeçeceğine yorumlanır.

Rüyada üzerinde kertenkele görmek büyük ve güzel işler yapacağına, kısmetli bir yıl geçirileceğine, bolluğa, berekete, güce ve kuvvete delalet etmektedir.

Rüyada uzun kertenkele görmek iş hayatında parlak bir döneme girildiğine, mevcut şekilde hareket etmesi sayesinde gerçekleştireceği işin çok iyi bir şekilde ilerleyeceğine, şansının yaver gitmesi sayesinde tüm isteklerinin ve dileklerinin gerçekleşeceğine delalet etmektedir.

Rüyada uzun kuyruklu kertenkele görmek yükünün azalacağına, yapılan çalışmaların tanıtılması, yeni plan ve projelerin çizilmesi gibi işleri gerçekleştirdikten sonra yapılan işlerin ve verilen emeğin kısa bir zaman içerisinde ödeneceğine, kendisini üzen ve kıran kişiler ile yollarını en kısa zaman içinde ayıracağına delalet etmektedir.

Rüyada vücudunda kertenkele görmek her attığı adımda amaçlarına bir adım daha yaklaştığına ve çok büyük zorluklar yaşasa bile ve birçok problem ile karşılaşsa bile yine de en kısa zamanda muradına ereceğine, kişinin hacetlerinin gerçekleşmesine, sevineceği bazı olaylar yaşayacağına delalettir.

Rüyada yarım kertenkele görmek yaptığı işlerin içine sineceğine, farklı şekillerde gelir elde edeceğine ve zenginliği bulacağına, kazançlı işlere girmenin yollarını bulacağına delalet etmektedir.

Rüyada yatakta kertenkele görmek bekarsa bir kimseden göreceği yoğun ilgi sonrasında evlilik kararı alacağına, şansın da yaver gitmesiyle bambaşka bir hayata kavuşulacağına, maddi olanaklarının artacağına inanılmaktadır.

Rüyada yemyeşil kertenkele görmek atacağı her adımda çok daha hayırlı başarılara imza atacağına, sorunların ve umutsuzluğun geride kalacağına ve güzel günler geçirileceğine, kişinin farkında olmadığı bazı tehlikeli durumlarda aile yakınlarının desteği ile yara bere almadan ve fazla zarara uğramadan olaylardan sıyrılacağına işaret eder.

Rüyada yeşilbaş kertenkele görmek yaşadığı ve çektiği zahmetten ve çileden sıyrılmayı başaracağına, iyi niyetlerinin karşılık göreceğine, işinde yetkin, bilge ve alim kimse haline geleceğine inanılır.

Rüyada yılan kertenkele görmek istediği başarıyı göstereceğine, maddi desteğinin yanı sıra manevi anlamda da bazı kimselere elini uzatacağına ve sevap işleyeceğine, iş hayatında ve aile hayatında çok sağlam işlere imza atacağına inanılır.

Rüyada yılan yiyen kertenkele görmek deşarj olacağına, büyük bir özgüven kazanılacağına, kötü bir alışkanlığından kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada zararsız kertenkele görmek hem güzelliği, hem de sahip olduğu lüks yaşam yüzünden pek çok gıybetinin yapıldığına, çizgisini bozmadan yaşayan kişinin sahip olduğu rahat hayatı her daim sürdüreceğine, kısmet bolluğu yaşanacağına, belirsizlik ve huzursuzlukla geçen günlerinden kurtulacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada zehirli kertenkele görmek yaşam enerjisine kavuşacağına, yeryüzünde ne isteği varsa hepsinin teker teker gerçekleşeceğine, ortak olarak çok büyük bir projeye gireceğine yorulur.

Rüyada zıplayan kertenkele görmek uzun zamandır göremediği sevdiklerine hasretle sarılacağına ve ayrı kaldığı yılların özlemini gidereceğine, hayal ettiği şeylere kavuşacağına, maddi imkanlarının çoğalacağına işaret ettiği söylenir.

Sayfayı Kaydet

Rüyanızı Gündüz Niyetine Hayra Yoralım

Rüyanızı yorumlanmak üzere göndermek için lütfen önce yukarıdaki "Sayfayı Kaydet" bölümündeki düğmelerden birini kullanın. Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu bağlantıya ihtiyacınız olacak. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Matmazel

Rüyamda suçlandığımı gördüm ve üzüldüm odama geçerken biraz pilav almıştım ve bir kısmı yere döküldü pembe renkli bir kertenkele onu yemek için koşarak yanıma geldi bende ürküp kovmaya çalıştım kertenkele daha da hırslanıp üzarime sıçradı korkarak çığlık atıp elimle engel olmaya çalışırken yere düştü.

Matmazel

Teşekkürler ✨

Raziye

Rüyamda bir tarlada birtane karyola ve iki cocuk oraya yatmak isterken birileride yatağın altindaki yılanları kovalıyor ve yakalıyor o sırada biri bana hasta bir kertenkele getiriyor bende onu iyileştirme ye çalışıyorum

Can

Kertenkele görmek:

Rüyamda bizim tarladaki evin odasında kalem genişliğinde bile olmayan ama uzun olan yılan gördüm. Daha sonra o odaya bir daha baktığımda 40 cm boylarında önce yılan gibiydi biraz daha detaylı bakınca bir anda çok güzel mavi- beyaz renkli yılan başlı kertenkele gördüm. Biz kapı kenarından korkarak bakıyorduk. Benim hemen arkama sığınarak bakan babamın arkadaşı vardı

derya

merhabalar, rüyamda hamster almak istiyodum fakat evime gelen kafeste hamster git gide büyüdü kertenkeleye dönüştü kocaman dev gibi oldu rengarenkti evde dolandıktan sonra kaçtı şehrin içine daldı ben de belediyeyi arayıp haber vermeye çalışıyodum hahahah hayırlı mıdır değil midir bilemedim fantastik biraz..yorumlarsanız teşekkür ederim şimdiden

Ömer

Rüyamda siyah kertenkele gördüm yetişkin kedi buyuklugundeydi kertenkele görünce tedirgin oldum işyerinde mi gördüm emin değilim sonra kertenkele bahçede toprakta delikler vardı orada avlanmaya mi çalışıyordu kafasını topraktaki deliklere sokmustu