Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek hiçbir zaman yokluğa ve fakirliğe düşmeyeceğine, kendisine çok iyi gelecek işler yapacağına, insanlara yol göstereceğine, karşısına kendisine hayır, mutluluk, huzur getirecek birinin çıkacağına, sevdiklerini kendi gözünden bile sakınacağına, eş, dost ve akrabalar ile çok hayırlı ve güzel bir çalışma gerçekleştirileceğine yorulmaktadır.

Rüyanın anlamına göre rüya sahibi kişinin uzun zaman önce yaşanmış kötü bir olaydan ötürü ortaya çıkan zararların telafi edileceğine, ağız tadının yerine geleceğine, bir hastalıktan kurtulunacağına, sorunların çözümü için gerekli kararların zaman kaybetmeden verileceğine, hane içindeki keyfinin ve huzurunun yerine geleceğine, hayatına yeni ve temiz bir sayfa açacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada akşam tırnak kesmek gelecek zamanlarda aynı kötü durumlar ile karşılaşmamak için bazı planlar ve programlar yapılıp önlem alınacağına, hayırlı kazançlar elde edileceğine, harcadığının çok daha fazlasını geri kazanacağına, birçok kişinin dikkatini çekeceğine ve bu sayede birbiri üstüne iş teklifi alacağına, ters giden durumları düzeltmek için atılan adımların fayda getireceğine, ticaretinin açılacağına ve böylece hayatının düzene gireceğine inanılır.

Rüyada arkadaşının tırnağını kesmek verilen destek sayesinde iş dünyasında saygın bir konuma gelineceğine, sorunlarından ve üzüntülerinden kısa bir zaman içinde kurtulacağına, var olan borçların kısa bir zamanda ödeneceğine delalet eder.

Rüyada at tırnağı kesmek hobi olarak yapılan bir çalışmanın meslek olarak seçileceğine, yakasını belalı ve tekin olmayan kişilerden alacağına, mevki edineceğine rivayet eder.

Rüyada ayak baş tırnak kesmek uzun zamandan beri çekilen bir rahatsızlığın kısa bir zaman sonra Allah’ın izni ile şifa bulacağına, yeni bir dış görünüşe, yeni bir işe ve yeni bir hayata geçeceğine, hem iş hem de özel hayatında istediği ve aradığı mutluluğu bulacağına alamettir.

Rüyada banyoda tırnak kesmek evine huzurun ve bereketin geleceğine, sağlıklı ve zinde olacağına, helal lokma yiyerek ve şükür kelimesini dilinden düşürmeyerek hareket edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada başkası tarafından tırnağı kesmek rızkının çok daha çeşitli hale geleceğine, kendisini her türlü ispat edip refaha ulaşacağına, mesleğinde istediği başarıyı elde edeceğine, kazandığı zaferlerin aile hayatını olumlu şekilde etkileyeceğine, hane içindeki mutluluğun, keyfin, rahatın, huzurun, konforun ve lüksün de artmasına vesile olacağına, dedikoducu ve kem gözlü kimselerden korunacağına, çalışmaların günden güne daha popüler olacağına, sevdiği kişiler ile mutlu olacağına inanılır.

Rüyada başkasının tırnak kesmek yarıda kalan işlerini tamamlayacağına, iş hayatında çok saygın bir isme sahip olunacağına ve zorlukların biteceğine, kazanılan maddi gelirin devamının geleceğine, istediği kadar çocuğun Allah tarafından kendisine nasip edileceğine, işini çok daha iyi hale getirebilecek durumlar üzerinde duracağına, emeğinin karşılığını almaya başlayacağına alamettir.

Rüyada batan tırnağı kesmek sıkıntı yaşadığı zamanlarda hep bir çıkış yolu bulacağına, girilecek olan işlerde deyim yerindeyse altın harflerle adını yazdıracağına, büyük tartışmaların sonlanacağına yorulmaktadır.

Rüyada batık tırnak kesmek ticaretinin hızlanacağına, hayırlı kısmet ve fırsat elde edeceğine, hayalleri süsleyen ve herkesin sahip olmak istediği bir bebeğe sahip olunacağına, çok üst mevkilere yükseleceğine, kazancının artacağına, kendi işini kurmak için sermaye bulmakta zorlanmayacağına, çeşitli fırsatlar elde edeceğine, yüksek bir mevkiye terfi edeceğine rivayet eder.

Rüyada bıçakla tırnak kesmek her türlü başarıyı elde edeceğine, rüya sahibi eğer bekâr birisi ise yakın hayırlı bir kısmet ile evleneceğine ama evli birisi ise çok büyük bir mutluluk yaşayacağına, güzelliklere rast gelineceğine rivayet eder.

Rüyada büyük tırnak kesmek insan ilişkilerinin daha iyi bir hal alacağına, dertlerinin unutulacağına, gücünün, kudretinin yerine geleceğine tabir olunur.

Rüyada camide tırnak kesmek rüya sahibinin hayatının kolaylaşacağına, girdiği ortamlarda hep ilgi odağı haline geleceğine, haline ve elindekilere şükredeceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada cuma günü tırnak kesmek peşinde koşulan bir işte büyük bir ilerleme sağlanacağına, adım adım başarıya ulaşılacağına, sorunsuz ve sıkıntısız bir döneme girileceğine, çok büyük başarılar kazanacağına, hikmete kavuşacağına delalettir.

Rüyada çürük tırnak kesmek maddi durumunun her zaman iyi olacağına, çok hayırlı ve güzel çalışmalar gerçekleştireceğine, gözyaşının dineceğine, dertlerin ilacının, yaraların merheminin bulunulacağına, rahatlayacağına, zarar edilen bir işte gösterilecek büyük azim ve sabır sayesinde kara geçileceğine, maddi zararını karşılamayı başaracağına delalettir.

Rüyada derin tırnak kesmek iş için oluşturduğu projeler ile büyük çok kazanç elde edeceğine, çok güzel ve yüksek kazançlı işlere imza atacağına, sıkıntılarından ve dertlerinden kurtuluşa erileceğine, eline geçen bütün fırsatları çok iyi değerlendireceğine, uzmanı olduğu ilgili alanda çok büyük bir isim olunacağına, sosyal ilişkilerinin bu süreçte daha fazla renkli ve keyifli olacağına delalet eder.

Rüyada derinden tırnak kesmek hayırlı ve güzel gelişmelerin yaşanacağına, çok zor bir dönemi bitirip başarılı bir döneme yelken açacağına, kırgınlıkların sona ereceğine ve yoksul ve gariban kişilere yardımcı olunması sayesinde bol bol hayır duası alınacağına işaret eder.

Rüyada dipten tırnak kesmek geleceği ile ilgili olarak doğru kararlar alacağına, yüzünde güller açacağına, bir kimse sayesinde kısa sürede büyük deneyim elde edileceğine, hayal kırıklığı olmadan, inandığı ve sevdiği insanlarla hoş sohbet ederek, iyi zamanlar geçireceğine, beğenilen işlere imza atacağına, ekmeğini rahat şekilde yeme imkanına sahip olacağına işaret eder.

Rüyada dişle tırnak kesmek sıkıntı ve sorunlarından en kısa zamanda kurtulacağına, her daim aile tarafından kollanacağına, sırtının yere gelmeyeceğine, ayrı kaldıklarına kavuşacağına yorulmaktadır.

Rüyada doktorun tırnak kesmesi kardeşlerin sorunlu giden işlerinin çözüme kavuşacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından arınacağına, yeni zaferlerin ve başarıların peşine düşecek inanca ve güce sahip olacağına inanılmaktadır.

Rüyada erkek tırnağı kesmek mutluluğun ve başarının sırrını çözmeyi bileceğine, sırtındaki yükten kurtulacağına, sevinçli ve güzel haberler alınacağına, yapılacak bir girişim sayesinde işlerin yoluna gireceğine işarettir.

Rüyada eşine tırnak kestirmek işlerinden yana hayır göreceğine, maddi olarak çok iyi bir durumda olacağına, hayırlı kişiler ile tanışacağına işaret etmektedir.

Rüyada gece tırnak kesmek keyfinin, huzurunun ve sıhhatinin yerinde kalacağına, kardeşlerin ortak bir işe girileceğine, yüzünün güleceğine işarettir.

Rüyada hayvan tırnağı kesmek eşinden ve çocuklarından saygısızlık ya da nankörlük görmeyeceğine, mesleğinde önemli aşamalar kaydedeceğine, kazançlı bir işe girileceğine inanılmaktadır.

Rüyada jiletle tırnak kesmek sevdiği bir kişinin yardım istemesi üzerine büyük bir yardımda bulunacağına, çok büyük kazanımlar elde edileceğine, atacağı her adımda çok daha hayırlı başarılara imza atacağına inanılır.

Rüyada kadın tırnağı kesmek yeni hobiler edinileceğine, yeni bir sosyal çevreye girileceğine ve hiç olunmadığı kadar mutlu olunacağına, uzun zamandan beri hayalini kurduğu her şeyi gerçekleştireceğine, hanede küs olan herkesin el sıkışıp barışacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüyada kaynananın tırnağını kesmek bilgisine güvendiği kişilerin gittiği yolu izleyerek kazanç elde edeceğine ve sonradan da insanlara karşı örnek olacağına, bir yakının çok ağır bir hastalığa yakalanacağına fakat dirayeti ve çabası sayesinde bu durumu atlatacağına, işlerin artacağına, yeni işlere girileceğine, iş hayatında ve aile hayatı içinde karşısına çıkan sorunlarından kurtulup mutlu zamanlar geçireceğine, çalışmasından arta kalan zamanda, eğlenceli mekânlara gideceğine, yatırımlarından hedeflediği karı elde edeceğine ve bu sayede kendine olan özgüveninin de artacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada kedi tırnağı kesmek ağız tadı ile yaşanacağına, sağlık sorunlarının uzaklaşması ile kişinin keyfinin yerine geleceğine, yaşadığı kötü bir durumda destekçisinin çok olacağına, zorluklar karşısında başını her daim dik tutmayı bileceğine tabir olunur.

Rüyada kırılan tırnağı kesmek başkalarına rehberlik etme fırsatı bulacağına, aile içindeki sadakat ve vefa duygusunun çok daha güçleneceğine, refah içinde ve bereketli bir hayat yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada kirli tırnak kesmek yaptığı her işle daha fazla tanınacağına ve çok daha iyi bir konuma geleceğine, hayır işleri yaparak hem insanlara hem diğer canlılara yardımcı olunacağına, insanlara yardım edeceğine, çok büyük atılımlar yapacağına ve yardıma muhtaç insanlara yardım edeceğine, hedeflerine yaklaşacak fırsatlar elde edeceğine, sevdiği kişiler sayesinde çok iyi yerlere geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada kısa tırnak kesmek korkularının, sıkıntılarının ve hastalıklarının zaman içinde hiç tekrar etmeyeceğine, zorlukların çözüme kavuşacağına, çok güzel ve hayırlı işlere gireceğine, tüm endişe ve üzüntülerinden kurtulacağına, başarılarının hiç kesilmeyeceğine, daha çok mutlu olunacağına, kafasına hiçbir şeyi takmadan, her zaman şükür içinde olacağına rivayet eder.

Rüyada kızımın tırnağını kesmek hem bir işe hem bir eşe sahip olunacağına, her yaptığının arkasında destek veren ailesine karşı da iyi bir evlat olarak karşılık vereceğine, üzüntülerinin yerini mutluluğun alacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada kocamın tırnağını kesmek kendisine daha uygun bir hayat kuracağına, tamamen huzur dolu bir ruha sahip olacağına, Allah yolunda yapılacak işlere daha fazla ağırlık vereceğine, gülüp eğleneceğine, iş konusunda yeni yeni adımlar atılacağına, başarısız olmasını bekleyen rakiplerinin hevesinin kursaklarında kalacağına delalet etmektedir.

Rüyada kökünden tırnak kesmek vasıflı, yetenekli ve şahsiyetli kimse haline geleceğine, yeni bir birlikteliğe yelken açılacağına, ruhunu tüm kötülüklerinden arındıracağına inanılmaktadır.

Rüyada köpek tırnağı kesmek huzursuzlukların son bulacağına, yaptığı bazı şeylerin başarılı olması sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, hastalığın nereden kaynaklandığını ve nasıl tedavi edileceğini sorgulayıp tedavi olacağına, deniz aşırı işler yapılacağına, toplumda önde gelen sayılı insanlardan olacağına, işlerinde bereketin ve verimin artacağına yorulur.

Rüyada mantarlı tırnak kesmek maddi olarak rahatlayacağına ve pek çok imkân elde edeceğine, istediği her şeyi elde edebileceğine, yüreğine su serpecek çok sevinçli haberler alacağına, güzel sözler işiteceğine alamet eder.

Rüyada mezarlıkta tırnak kesmek attığı her adım ile adından daha çok söz ettireceğine, dayanışma, barış ve sevgi ortamında bulunacağına, etrafında esen olumlu rüzgarların etkisiyle mutlulukla dolacağına, büyük rahatlık yaşanacağına ve sevinçli günlerin gelip iş hayatını ve aile hayatını tamamen değiştireceğine, yaşayacağı olaylar sayesinde ayaklarının yerden kesileceğine, aradığı kişiyi bulduğunda yavaş ama sağlam adımlar ile ilerleyeceğine, çok büyük ve çok mutlu olacağı bazı kararlar vereceğine ve mutlu bir yuvaya sahip olacağına işaret etmektedir.

Rüyada oğlumun tırnağını kesmek hayatının düzene gireceğine, rahatının, konforunun ve ağız tadının yerine geleceğine, yeni bir işe girmek için gün saymaya başlayacağına, aile hayatı içinde ortaya çıkan dertlerin kısa zaman içinde biteceğine, faydalı şeyler yapacağına, helal lokma yiyeceğine, kısa zamanda yüksek bir mevkiye terfi alınacağına tabir olunur.

Rüyada ojeli tırnak kesmek kendisini sıkan ve yoran kişilerden ve durumlardan uzak duracağına, evlat sahibi olunacağına, ortak olarak girdiği bir işle ferahlığa çıkacağına delalet etmektedir.

Rüyada ölü tırnağı kesmek başka işlere girmek için fırsat yaratılacağına, sağlıklı ve mutlu bir kişi olarak refah içinde yaşayacağına, işinde başarılı olacağına işaret etmektedir.

Rüyada otobüste tırnak kesmek işlerin yoluna gireceğine, sağlıklı ve rahat bir ömür sürüleceğine, yaşanan sorunların tek tek çözüme ulaşacağına delalettir.

Rüyada sevdiğinin tırnağını kesmek atılacak adımlar sayesinde iş sahibi olunacağına, eline geçen fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendireceğine büyük kazançlar elde edeceğine, üzüldüğü konularda sevdiği kişilerden yardım alacağına, gülmekten asla vazgeçmeyeceğine, hayallerin hayırlı bir şekilde gerçekleşeceğine, hayırlı bir kısmetle dünyaevine girileceğine, geçim sıkıntısının ve para derdinin olmayacağına işaret eder.

Rüyada şeytan tırnağını kesmek rahat bir nefes alacağına, bundan sonra çok daha dikkatli olacağına ve sorun ortaya çıkmadan müdahale edeceğine, bekarlar için de evlilik tarihi almaya, sözlenmeye ya da nişanlanmaya, kaderinin yüzüne güleceğine, ters giden durumların düzeleceğine, aile hayatına adım atılacağına ve mutlu bir yuvaya sahip olunacağına, hayatında hayırlı ve güzel gelişmelerin meydana geleceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada siyah tırnak kesmek büyük mutluluk duyulacağına, çevresindeki bilgili kişilerin fikrine danışarak uğradığı bütün zararları bertaraf edeceğine, aile içinde gerek maddi gerekse manevi olarak hiçbir eksiğinin olmayacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada sofrada tırnak kesmek güzel haberlerin alınacağına, sorunların kısa zaman içinde çözüme kavuşacağına, zorlukların biteceğine, hayallerin gerçekleşeceğine, aile hayatının hayır getireceğine, uzun bir süreden beri düşünülen bir çalışmaya girileceğine, edilen duaların yakın zaman içinde kabul olacağına tabir olunur.

Rüyada sokakta tırnak kesmek eline geçen bütün işleri kara geçireceğine, yaşanan maddi sorunların elbirliği ile çözüleceğine, kendisine yetecek ve özel yaşamına da zaman ayıracak kadar çalışma kararı alacağına, büyük kazançlar elde ederek uzun yılardan beri hayal ettiği ve hep sahip olmak istediği şeyler için kullanacağına, büyük fırsatlar ile işinde yükseleceğine, içindeki tüm sıkıntılardan kurtulup hayırlı bir kısmet ile evleneceğine ve bir ömür boyu mutlu ve huzurlu yaşayacağına, kazancının bol olacağına inanılır.

Rüyada tek tırnak kesmek işlerin yoluna gireceğine ve geçim derdinin de son bulacağına, hayali kurulan mutluluk dolu hayatın yakalanacağına, yakınındaki kişilerin her zaman kendisine faydası dokunacağına, ele geçen eğitim fırsatlarının değerlendirileceğine, geçim sıkıntısının ve para derdinin olmayacağına, maddi zarara neden olacak durumlarla karşı karşıya kalınmayacağına alamet etmektedir.

Rüyada temiz tırnak kesmek işlerinin yoluna girmesi ve aile saadetinin yerinde olması sayesinde huzur bulacağına, uzun yıllar boyunca hiçbir rahatsızlık yüzü görmeyeceğine, sağlıklı bir ömür süreceğine, yapılan işlerin karşılığının alınabileceğine ve çok büyük bir bereket olacağına, her zaman şükrederek, başına gelenleri tevekkül içinde karşılayarak ve Allah’ın emirlerine karşı gelmeden yaşayacağına, kararını verdiği bir işte çok büyük bir mutluluk yaşayacağına, kırıldığı bir kişi ile arasını düzeltmek için çok büyük bir çaba göstereceğine işarettir.

Rüyada tuvalette tırnak kesmek üzüntülerin gideceğine, zor zamanlar geçiren bir dosta yardımcı olunacağına, mutlu ve huzurlu olunacağına, çocuk sahibi olunacağına, iş hayatında iflasın eşiğine gelineceği bir anda gelecek bir haber sayesinde rahat bir nefes alınacağına, manevi açıdan iyi bir dönem geçirileceğine, gün geçtikçe iş hayatında daha iyi olunacağına, etrafındaki kişiler sayesinde elindeki imkânların büyük başarılar kazandıracağına, bir kimseye karşı içinde hoşlanma veya aşk belirtileri oluşacağına delalet eder.

Rüyada uyurken tırnak kesilmesi engellerin ortadan kalkacağına, hem aile için hem sosyal çevre için güzel sürprizler yapılacağına, malvarlığının çok daha artacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada uzamış tırnak kesmek karşısına hayırlı bir kişinin çıkacağına, hayatının iyileşeceğine, huzurun geleceğine, çok büyük ferahlık yaşayacağına ve kısa zaman içinde çok mutlu günler geçireceğine, dertlerine derman bulacağına, ağız tadına kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada uzun tırnak kesmek pek çok kişiye yanında iş vereceğine, gösterilen çabaların deyim yerindeyse meyvelerini vereceğine, hayatında dönüm noktası olacak olayların yaşanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada yamuk tırnak kesmek iş hayatında çok çalışarak yüksek mevkilere terfi edeceğine, toplumdaki ve ticaretteki itibarının artacağına, borçsuz, sıkıntısız ve güzel yaşayacağına alamet eder.

Rüyada yatakta tırnak kesmek kendisine çok faydası dokunacak bilgilere ulaşacağına, omuzunda ağlayacağı kişilerin olduğunu bilmek çok iyi hissetmesine yarayacağına, sorun yaratan kişileri hayatından uzaklaştıracağına, zararlı ve kötü niyetli kişileri hanesinden ve ailesinden uzaklaştıracağına, sık sık yabancı iş adamları ile bir araya geleceğine ve onlarla daima iletişim içinde olacağına, başının sıkışmasına sebep olan olaylardan en kısa zamanda kurtulacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada yeşil tırnak kesmek uzun zamandan beri hayali kurulan eve kavuşulacağına, hayatının güzelleşeceğine, içinden çıkılamaz gibi görünen sorunların yakın bir zaman içinde çözüme kavuşacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada zorla tırnak kesilmesi yaptığı işle ilgili olarak birçok kişi yetiştireceğine ve evlerine ekmek götürmelerine ön ayak olacağına, yakın bir zamanda ortaya çıkan sağlık sorununun tedavi edileceğine, sıkıntılı bir işin ardından ferahlığa çıkılacağına, kariyerinde parlak günlerin kendisini beklediğine, dostlarından aldığı destek ve sevilen biri olmasıyla da keyfinin son derece yerinde olacağına, günbegün işlerinin bereketinin artacağına, yeni yerler göreceğine inanılmaktadır.

Sayfayı Kaydet

Rüyanızı Gündüz Niyetine Hayra Yoralım

Rüyanızı yorumlanmak üzere göndermek için lütfen önce yukarıdaki "Sayfayı Kaydet" bölümündeki düğmelerden birini kullanın. Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu bağlantıya ihtiyacınız olacak. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Dina

Selam Aleykum,, rüyamda eşimin halası eşimin el tırnaklarını kesiyor, daha sonra benim sağ elimden tutup tırnaklarımı kesiyor, keserken şöyle diyor: kenarlarında tırnak kalmasın tam kesmelisin (çoğu zaman ben tırnağımı düz kesdiyim için kenarlarında birazcık tırnak kalıyor) sonra yanımıza biri geliyor ve sol elimin tıenağını kesmiyor unutuyor ve böylece rüyam bitdi, ne anlama geliyor rüyam?

Dina

Cevabladığınız için teşekkürler

Rabia

Rüyamda elimin tırnakları fazla uzamamış olmasına rağmen sol elimin tırnaklarını aşırı dibinden kesiyordum hatta bazılarında canım acıyordu sağ elime geçtiğimde sadece fazla uzamış olan bikaç tırnağımı kesiyordum sanırım işaret ve baş parmağımın tırnagımdı

Sena

Rüyada üniversite öğretmenim(erkek) tırnağımı kesiyordu.Anlamı nedir?

sevcan

dün gece bütün el,ayak parmaklarımın tırnaklarını kestiğimi gördüm,hayır olsun inşallah. sol serçe ayak parmağımın tırnağını keserken tırnağım olduğu gibi düştü. rüyamda parmağımın acıdığını hissettim. ayak parmağımın morardığını gördüm. buzdolabından buz alıp koydum üstüne, uyandığımda da korkudan bir refleksle hemen ayağıma baktım.