Rüyada Dede Görmek

Rüyada dede görmek emeklerine karşılık hayal ettiklerine ulaşacağına, geçim derdi çekmeyeceğine, bazı bilgili kişiler ile gireceği projelerde çok büyük başarılara imza atacağına, başarıya giden yoldaki engellerin ortadan kaldırılacağına, uğranan zararın en kısa zamanda telafi edileceğine, sorunların tamamen çözüme kavuşacağına ve rahata erileceğine, hep aradığı mutluluğa ereceğine delalet etmektedir.

Rüya tabiri lugatına göre rüyayı gören kimsenin yardım isteyen arkadaşa elden gelen desteğin verileceğine, yüksek mertebeye geleceğine, daha yeni ve daha güzel çalışmalar gerçekleştirebileceği bir ortam kazanmış olacağına, sağduyulu olması ve mantıklı kararlar alması sayesinde her işin altından kolaylıkla kalkabileceğine, isabetli ve temkinli adımlar atmayı bileceğine, işlerini çok hayırlı bir şekilde yoluna sokacağına inanılır.

Rüyada abdest alan dede görmek oturduğu koltuktan emir verecek kadar söz hakkı edineceğine, rahat rahat yaşayacağına, işlerinin açılıp, kazancının artacağına, günlerin hiç olmadığı kadar hareketli ve heyecanlı geçeceğine, iyi ve olumlu olaylarla karşılaşacağına, çok büyük ve çok derin değişiklikler yaparak tüm eş, dost ve akrabaların şaşırtılacağına alamet etmektedir.

Rüyada ağlayan dede görmek uzaktaki bir büyüğünün rahatının, keyfinin, ağız tadının yerinde olduğunu öğreneceğine ve annesiyle ilgili kendisini mutlu ve memnun edecek gelişmeler yaşayacağına, ekonomik şartlarının iyileşeceğine, hayatının ağzının tadına göre olacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada ak dede görmek dert ettiği tüm problemlerin ve olayların hayra çıkacağına, gelir seviyesinin ortalama kazanç elde eden insanlara oranla çok daha yüksek hale geleceğine, geleceğin güzel gelişmeler getireceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada amca dede görmek hayırlı ve dürüst insanlar ile tanışacağına, sorunlarından, sıkıntılarından, mutsuzluklarından, huzursuzluklarından kurtulacağına, maddi zararını karşılayacağına, yüksek mertebeye geleceğine, toplum içinde kendine saygıdeğer bir yer sağlamaya, açların doyacağına, yetimlerin ve öksüzlerin güleceğine, ailesinin genişleyeceğine, ticaret hayatındaki beklentilerinin karşılanacağına işaret etmektedir.

Rüyada anane dede görmek yapacağı akıllıca ve başarılı hamleler sayesinde çok kötü durumlara düşmekten ve daha fazla zarar uğramaktan kurtulacağına, maddi olarak büyüyeceğine, aile bağlarının günden güne daha da sağlamlaşacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada annemin dedesini görmek mutlu günlerin yaşanacağına, sosyal hayat içinde yeni bir arkadaşlığa başlanacağına, kendisi için hayırlı olacak fırsatlar elde edeceğine alamet etmektedir.

Rüyada asalı dede görmek umutsuzluklarını geride bırakacağına, sıkıntılarının yakın bir zaman içinde sona ereceğine, yapılan işlerin fazla kar getireceğine inanılır.

Rüyada ay dedeyi görmek sıkıntılarını ortadan kaldıracağına, eline geçen imkânlar sayesinde çok istediği şeylere yakın zaman içinde kavuşacağına ve uzun zamandan beri beklediği bir haberin olumlu olarak geleceğine, arasında düşmanlık olan kişilerle düşmanlığı ve küslüğü kaldıracağına, küskünlüklerin ve kırgınlıkların biteceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada başkasının dedesini görmek aile büyüklerinden birinin işlerin çok yakın bir zaman içinde çözüme kavuşmasına yardım edeceğine, çok mutlu ve huzurlu olacağına, kendisini kıskanan ve yolunu kesmeye çalışan rakiplerine fark atacağına, sıkıntısı ve derdi olan herkese destek olacağına, kolay ama doğru olmayan yollardan kesesini dolduran bir akrabanın hak yolunu bulmasında önderlik edeceğine, para biriktirebileceğine alamet etmektedir.

Rüyada beyaz bıyıklı dede görmek ihtiyaç sahiplerine yardım etme konusunda bazı yardım kuruluşlarıyla ortak hareket edileceğine, güzel haberler alarak sevineceğine, çalışılan işte yaşanan bir karışıklık yüzünden uğranılan haksızlığın özür dilenerek düzeltileceğine ve sevinçli ve güzel haberler alınacağına tabir olunur.

Rüyada beyaz dede görmek işinin hep yürüyeceğine, korkularını ve şüphelerini yeneceğine, genç ve duru güzelliğinin bozulmayacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada beyaz giyinmiş dede görmek kendini insanlara yardım etmeye adayacağına, yaşadığı kötü olayları yakın bir zaman içinde ortadan kaldıracağına, zorlukların ve problemlerin atlatılacağına alamet eder.

Rüyada beyaz giysili dede görmek hayallerini gerçekleştirme fırsatı elde edeceğine, imkân sahibi olacağına, neşeli ve huzurlu bir geleceğe, yeni bir arkadaş ortamına girileceğine, engellerden uzak kalacağına, sorunlarının biteceğine, ferahlayacağına, güzel bir haneye sahip olunacağına delalet etmektedir.

Rüyada bilge dede görmek mutlu olacağına, yeni hobiler edinileceğine, karşılaşılan bütün engellerin kısa süre içinde ortadan kalkacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada camide dede görmek çok hayırlı ve helal rızıklara kavuşulacağına, Allah’ın izniyle hastalık gibi durumlardan şikâyetçi olmayacağına, kendisine destek olmaktan ve yardım etmekten de geri durulmayacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada cem dedesi görmek planlarının istediği yönde ilerleyeceğine, kızgınlıkların ve kırgınlıkların sona ereceğine, büyük başarılar kazanarak çok iyi yerlere geleceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada cübbeli dede görmek çok büyük mutluluklar yaşayacağına ve hiç yapmadığı bir işe girerek kendisini deneyeceğine, hatırı sayılır ve sözü geçen kişi haline geleceğine, hayat içerisinde en zor anlarda bir çıkış yolu bulacağına işaret etmektedir.

Rüyada cüce dede görmek birçok firmadan iş teklifi geleceğine, stres ve sıkıntı yaratan durumların yakın zaman içinde uzaklaştırılacağına, hastalıkların sona ereceğine, kendisini mutsuz eden, heyecanını azaltan, umutlarını kıran ve yaşama karşı isteksiz yapan problemlerinden kurtulmasını bileceğine, maddi olarak çok iyi bir konuma gelineceğine, çevresindeki insanların tüm dertlerine koşacağına işaret eder.

Rüyada deli dede görmek tüm beklentilerinin birer birer gerçekleşeceğine, üzüntülerin ve endişelerin biterek yerini mutluluğa bırakacağına, kendisini üzen kişiler ile arasının açılacağına ve ters gitmekte olan her şeyin normale döneceğine yorumlanır.

Rüyada dilenci dede görmek başın sıkıştığı bir anda çok sevilen ve değer verilen bir arkadaştan gelecek yardımla sorunun çözüleceğine, dostları ile koyu sohbetler edeceğine, maddi olarak kolaylık içinde olacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada ermiş dede görmek herkes tarafından bilinen ve takdir edilen biri olacağına, hastalıklarını yenmeyi başaracağına, kendisine hayırlı kapıların açılacağına, esenliğe ve feraha kavuşacağına, sevdikleri ile arasına nifak ve ayrılık girmeyeceğine, alınan kararlar sayesinde girilen bir işte çok iyi bir noktaya gelineceğine tabir olunur.

Rüyada evliya dede görmek göstereceği performans sayesinde iş konusunda teklif alınacağına, uzak bir akrabanın vereceği destekle rengarenk insanlarla dolu bir projeye gireceğine, sosyal hayatında tanışacağı çok hayırlı bir kısmet ile güzel bir ilişkiye başlanacağına ve çok mutlu hayat sürüleceğine işaret eder.

Rüyada gazi dede görmek kazançlı işlere girerek bolluk, bereket ve zenginlik sahibi olacağına, büyük bir zenginliğe ve saygınlığa kavuşacağına, elde etmek istediği başarıyı ve zaferi elde edeceğine alamettir.

Rüyada gülen dede görmek insanlar tarafından örnek bir kişi olarak gösterildiğine ve başı ne zaman sıkışırsa Allah’ın izni ilke sıkıntılarından kurtulacağına, bir tartışmada kendisini savunanların çok sevineceğine, karşılıklı olarak fikir birliğine varılacağına, maddi imkanlarının çoğalacağına, anne ve baba duası alınacağına, dert edilen bazı konularda büyük aşama kaydedileceğine yorulmaktadır.

Rüyada hastanede dede görmek eline geçen fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendireceğine, başarılı çalışmalara imza atacağına, çok hayırlı ve mutlu günler göreceğine, şansının açılacağına, hayatının eğlenceli ve güzel hale geleceğine, kaybedilmiş bir eşyanın bulunacağına ve hasreti çekilen bir kişi ile bir araya gelineceğine, çok büyük bir ferahlık yaşayacağına, amaçlarına ve hedeflerine nail olacağına inanılmaktadır.

Rüyada hızır dede görmek bolluk ve bereket içinde bir yaşam sürüleceğine ve ferahlığa çıkılacağına, ailesinde huzurun egemen olduğuna ve kişinin ilim, irfan konularında sürekli olarak kendini geliştirmeye çalışacağına, elini attığı her işte çok büyük kazançlar elde edeceğine tabir olunur.

Rüyada ihtiyar dede görmek aydınlık günlerin yakında olduğuna, iş için alınmış bir borcun kısa bir zaman içinde geri ödeneceğine, iş hayatı içinde yaşadığı üzücü olaylardan kısa süre içinde kurtulacağına, yaşamını kolaylaştıracağına yorumlanmaktadır.

Rüyada iki dede görmek maddi ve manevi sorunların Allah’ın izni ile zarar görmeden aşılacağına, yardıma muhtaç insanların yardım göreceğine, iş ortamındaki sorunların ve sıkıntıların çözümüne katkıda bulunacağına, rahat bir hayata kavuşacağına, çok daha iyi başarılar kazanacağına, gireceği işlerde başarının uzak olmayacağına, tam her şeyden umudunu kesecekken ve elini eteğini çekecekken karşısına çıkacak kapılar ve yollar sayesinde ümidini yeniden kazanacağına alamet eder.

Rüyada ikiz dede görmek sorunlardan kısa süre içinde kurtulmaya, elinde bulunan imkânları çok iyi bir şekilde kullanarak büyük bir başarı kazanacağına, dostları, arkadaşları ve sevdikleri ile bir araya geleceğine, mutluluğunu çoğaltacağına, insanların saygısının kazanılacağına, kulluk görevlerini tam olarak yerine getireceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada insanın dedesini görmesi karın artacağına, haneye eskisi gibi bolluk ve bereket yağacağına, çok büyük bir aile gibi hareket edileceğine, hayırlı bir şekilde yeni işlere girileceğine, büyük bir sıkıntısını ve sorununu çok büyük çaba sarf ederek çözüme kavuşturacağına ve yakın bir dostunun çok rahat bir duruma gelmesine yardım edeceğine, huzur kaçıran olayların sona ereceğine delalet etmektedir.

Rüyada kocanın dedesini görmek aile hayatında büyük bir mutluluğun yaşanacağına, sorunların ve sıkıntıların zahmetsiz bir şekilde çözüleceğine, bilgi sahibi olunan konuda kariyer yapılacağına alamet etmektedir.

Rüyada kör dede görmek evliliğinin başarılı şekilde yürüyeceğine, evdeki huzurlu ortamın meslek hayatında da başarılı olmasına vesile olacağına, her hayalini gerçekleştireceğine işaret eder.

Rüyada mavi gözlü dede görmek her daim Allah yolunda yürüyeceğine, çalışanlarını profesyonel bir anlayışla ve yaklaşımla yönlendireceğine, işinde en iyisi olacağına, zor zamanların ferahlığa çıkacağına, yeni çalışmalar yapılacağına, kendisine kötülük yapan bir kişiyi daha dikkatli davranarak yenilgiye uğratacağına delalet etmektedir.

Rüyada merhum dedesini görmek mutluluk dolu haberler alacağına, içine bulunan sıkıntıların sona ereceğine, sorunlarından samimi bir kişi sayesinde kurtulacağına inanılmaktadır.

Rüyada namaz kılan dede görmek birçok konudaki problemlerin bir anda çözüme kavuşacağına, yakın bir zaman içinde hayırlı kazançlar elde edeceğine ve rahat edip büyük mutluluklar kazanacağına, en umutsuz olduğu anda Allah tarafından kendisine hayırlı bir kapının açılacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada nurlu dede görmek belki de hayatının fırsatını yakalamış olacağına, evlatları ile her zaman gurur duyacağına, bir işle birlikte hayatında çok büyük zenginliğe kavuşacağı bir döneme gireceğine yorulmaktadır.

Rüyada ölmüş ninemi dedemi görmek kendisine verilen görevi yerine getirmek için gereken imkânların sağlanacağına, eşi ve çocukları ile büyük bir huzur içinde yaşayacağına, sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşacağına ve sevdiği kişilere yardım edeceğine, sevdikleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağına işaret eder.

Rüyada ölü dede görmek yeni yerler göreceğine, ticarette şansının hep yanında olacağına, gittikçe azalan işlerin ve kazancın günden güne daha da artacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada öz dede görmek ailesine ve sevdiklerine çok bağlı olacağına, güzel fırsatların ele geçirileceğine, ömrünün kalan zamanında huzur ve mutluluk bulacağına, işinde en iyisi olmak için mücadele edeceğine, hayatının kurtulacağına, çok istenen bir mevkiye terfi alınacağına, maddi açıdan iyi geçecek bir döneme girileceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüyada peygamber efendimizin dedesini görmek beklediklerini duyacağına, sahip olacağı yaşanılır hayat sayesinde geçmişte çektiği tüm çileleri, yoklukları ve hastalıkları unutacağına, konfor içinde yaşayacağına, başarılı bir işini daha büyük işler almak için referans olarak kullanılacağına, kariyer planında çok büyük aşama kaydedileceğine, kötüye gitmeye başlayan bir durum için hemen çeşitli önlemler alacağına, rızkının genişleyeceğine delalet ettiğine inanılır.

Rüyada peygamberimizin dedesini görmek heveslendiği işlerden Allah’ın izni ile kar elde etmeyi başaracağına, yakın bir zaman içinde yüksek bir mevkiye terfi edeceğine, zina edip eşini başkaları ile aldatmayacağına, sıkıntıların son bulacağına, Allah’ın sevgisini kazanacağına, karakterinin gittikçe oturmaya başlayacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada pir dede görmek eğer başarılı bir şekilde devam edilir ve ortaya konmuş olan planlar aynı şekilde uygulanırsa çok güzel olaylar ile karşılaşılacağına, iş sıkıntısı olmadan, maddi zorluklar çekmeden, Allah’tan dilediği ne varsa elde ederek iyi bir hayat süreceğine, ikilemde kalınan bir durumda hayatı olumlu yönde etkileyecek bir karar verileceğine işarettir.

Rüyada rahmetli dede görmek rakipleri arasında başarıları ile ön plana çıkacağına, dış ticarete atılacağına, hayat amacına nail olacağına, eline sayısız fırsat geçeceğine, maddi olarak sıkıntılı geçen bir dönemin kapatılacağına, hem zafer ve mutluluk hem de kazanç elde edeceğine işaret eder.

Rüyada sapık dede görmek elinde bulunan imkânlar sayesinde çok hayırlı ve güzel mevkilere geleceğine, aile hayatında ve iş hayatında çok güzel günler görüleceğine, gittiği yolda büyük ve iş dünyasında ses getirecek projelere imza atacağına, aile bireylerinin de içinde olacağı bir iş kurulacağına, beklediği olumlu bir haber üzerine rahat bir nefes alacağına, işe gösterilen ilginin artacağına işarettir.

Rüyada sevdiği kızın dedesini görmek huzurunun, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, sakin ve huzurlu günler yaşayacağına, büyük bir mala sahip olacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada sevdiğinin dedesini görmek sorunların yakın zaman içinde çözüme kavuşacağına, eşler arasındaki bağlılığın ve sevginin daha da artacağına, sevdiği bir kişi ile gireceği bir işte çok kişinin hayır duasını alacağına inanılır.

Rüyada sinirli dede görmek yeni bir işe gireceğine, yüreğindeki sıkıntılarından ve aşamadığı zorluklardan kurtulacağına, kendisine yeni bir iş bulacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada topal dede görmek maddi ve manevi olarak büyük ferahlık yaşanacağına, sorunların deyim yerindeyse tereyağından kıl çeker gibi çözüme kavuşturulacağına, büyük bir zenginlik elde edileceğine, destek göreceğine, her daim yeni iş kollarına girmek için fırsat kollanacağına, prestij sahibi olunacağına rivayet eder.

Rüyada torunun dedesini görmesi sağlık problemleri nedeniyle zor günler geçiren bir kişiye maddi destekte bulunacağına, işine gösterdiği özen ve hürmet sayesinde çok daha iyi yerlere geleceğine ve hayatta çok başarılı olacağına, yakın zamanda rahat edeceğine rivayet etmektedir.

Rüyada üç dede görmek büyük adımlar atılacak bir çalışmanın yepyeni kapılar açacağına, dargınların yeniden bir araya geleceğine, istediği şeylere kavuşmuş olmanın verdiği cesaretle yeni hayaller edineceğine ve diğer hayallerini gerçekleştireceğine ve mutlu olacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada uyuyan dede görmek ticaretten yana arka arkaya kaçırılmayacak fırsatlar elde edeceğine, insanların hayır dualarının alınacağına, Allah’ın izniyle kötü kimselerin de şerrinden korunacağına inanılır.

Rüyada yabancı dede görmek moral açıdan yüksek bir noktada olunacağına, kendine olan güvenini ve inancını yerine getireceğine, daha fazla kazanç ve daha fazla rızık elde edeceğine, elinden geliyorsa kötü durumdaki bir dostuna borç vereceğine, hayırlı işlerin birçok insana fayda getireceğine, dilediği gibi harcama yapacağına işarettir.

Rüyada yaşayan dedemi görmek yakın bir zaman içinde işlerinin ve emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacağına, ticaret hayatıyla ilgili yaptığı planların kendisine hayır getireceğine, ana baba duaları sayesinde sıkıntıların sona ereceğine ve dertlerin kısa süre çözüm bulacağına, maddi açıdan uğranan zararların yakın zaman içinde telafi edileceğine, sağlıklı, huzurlu, yüksek moralli olacağına, işlerinin bir süre güzel gideceğine inanılır.

Rüyada yatalak dede görmek kendisini çok değerli, güzel (yakışıklı) ve önemli hissedeceğine, zenginlik sahibi olunacağına ve zararlı bir alışkanlığın terk edileceğine, uzun bir zaman sonra o güne kadar gösterdiği tüm emeklerin karşılığını en iyi şekilde alarak mükâfatını göreceğine, mesleğinde çok yol kat edeceğine, bol para kazanacağına, rızkın, verimin, bolluğun ve bereketin artacağına, yeni bir işe girileceğine, kazanılan başarılar sayesinde üst bir mevkiye terfi edileceğine, hayırlı bir kısmet ile mutlu bir evliliğe adım atılacağına işaret etmektedir.

Rüyada zengin dede görmek devlet kapısında uzun zamandır çözülemeyen bir işinizin çözüleceğine, başını ağrıtan konuları konuşarak ya da adli yollara başvuru yaparak çözüme kavuşturacağına, bizim “teyze anne yarısıdır’’ sözünde de olduğu gibi rüyayı gören kişinin ailesine bahsedemediği dile getiremediği birkaç sorunu teyzesi tarafından yardım alarak halledeceğine, bilgi sahibi biri olarak kariyer yapılacağına, başarısız olmasını bekleyen rakiplerinin hevesinin kursaklarında kalacağına, yol yordam öğrenip işlerini daha kolay halledeceğine rivayet eder.

Gönderdiğiniz Rüyanın Tabiri En Kısa Sürede Bu Sayfada Yayınlanacak. Sayfayı Hemen Kaydet

Rüyanızı Gündüz Niyetine Hayra Yoralım

guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Püsküllü Tavşan

Rüyamda dedemi Honda arabasıyla köydeki evimizin önüne park ederken gördüm. Arabanın rengi yeşil, lastiklerinin rengi bembeyazdı. Arabayı park ettiğinde 2 lastiği capraz şekilde havada ve bizim arabaya dayalı şekildeydi.

Ayşe

Hocam merhaba ben rüyamda dedemi gördüm bahçede mangal gibi biseyler yapiyodu ben ona biseyler sordum cevapladı yüzü gülüyordu sizce ne demek

Sevda beyaz

Rüyada alpullu açıyordum az yanıyordu,kitaplığa gidiyodum kuran düşmek üzereyken düzeltiyodum diğeri bu sefer düşüyordu karanlıķ olduğu için onuda düzeltiyorum sonra dedem tekerlikli sandalye(normalde öyle değil) ile beni çağırıyordu ben yanına gitmek için ışıkları açmak istiyordum açılmıyordu bu sefer karanlık bir şekilde giderken o sırada babam işten gelip dedimin sesine doğru gidiyordu . Tam ben giderken düşüyordum sonra kalkmaya çalışıyordum

güleç

iyi günler
Rüyamda babamın babası olan rahmetli dedemi gördüm. Başındaki nesneye nişan alıp oyuncak ok ile atış yapıyordum. Güleç yüzlü idi.

Gülşah

Rüyamda annem ile yengemin dedemin odasını temizleyip,düzenlediğini gördüm

Ajda

Rüyada annemin babası olan rahmetli dedemi uzun zamandır periyodik olarak görmekteyim. Her rüyada farklı görmekle birlikte, en son gördüğüm rüyada ona kalbine iyi gelecek farklı bir ilaç keşfetmişiz ve bayram gelmeden ona yetiştirmeye çalışıyordum. Kendisi kalp hastası idi ölmeden önce. Bunun tabirini yapabilir misiniz?